Barilla Türkiye’de bayrak değişimi

Piero Mirra, Barilla Türkiye Genel Müdürlüğünü Murat Koç'a devretti.

10.12.2021 - 11:17 | MediaCat

Barilla Türkiye Genel Müdürlüğünü 2017 yılından bu yana yürüten Piero Mirra, Barilla Grup Asya, Avustralya ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcılığına atandı. Dubai’den sürdüreceği yeni görevinde Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarlarının sorumluluğunu üstlenecek olan Mirra’nın ardından Barilla Türkiye’nin yeni genel müdürü Murat Koç oldu. 2019’dan bu yana şirketin Türkiye operasyonunda farklı sorumluklar üstlenen Koç, son olarak şirketin ulusal satış organizasyonunu yönetmekteydi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Murat Koç, kariyerine 2004 yılında Unilever Türkiye satış departmanında yerel zincirlerden sorumlu satış temsilcisi olarak başladı. Koç, daha sonra Reckitt Benckiser ve Mars Türkiye bünyesinde çeşitli görevler üstlendi. Son olarak Nestlé’de stratejik müşteriler kanalının yöneticiliğini yapan Koç, Barilla Türkiye yönetim ekibine 2019 yılında modern kanal Türkiye satış müdürü olarak katıldı. 2020 yılında ulusal satış organizasyonunun sorumluluğunu üstlenen Koç, Barilla ve Filiz markalarının birçok kanalda yaygın olarak yer almasına ve pazar payı kazanımına katkıda bulundu.

Kadınların kurumsal hayatta daha hızlı ilerlemeleri konusunda faaliyet gösteren uluslararası sivil toplum kuruluşu Lead Network Türkiye’nin yönetim kurulu üyesi ve eğitim komitesi başkanı olan Murat Koç, Sales Network platformunda aktif mentorluk yapmasının yanı sıra Barilla Türkiye bünyesindeki gönüllü çalışan gruplarından Hand in Hand kapsamındaki İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı projesinde toplumsal cinsiyet eşitliği ve aile içi şiddeti önleme politikası konularında iç eğitmen olarak aktif rol almaya devam ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.