Banvit net karını 8 kat artırdı

İMKB 100 şirketleri arasında yer alan Banvit, bu yılın 9 aylık döneminde konsolide net dönem karını, geçtiğimiz yılın

03.12.2007 - 11:07 | MediaCat

İMKB 100 şirketleri arasında yer alan Banvit, bu yılın 9 aylık döneminde konsolide net dönem karını, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 8 kat arttırdı. Banvit’in 2006 yılının ilk 9 aylık döneminde 7 milyon 330 bin YTL olan UFRS konsolide net karı, bu yılın aynı döneminde 59 milyon 383 bin YTL’ye ulaştı.

Kanatlı sektöründe son senelerde üst üste yaşanan krizlere rağmen bu süreçte üretim tesislerinden satış kanallarına kadar geniş bir alanda verimlilik ve kriz yönetim politikalarını titizlikle uygulamayı sürdüren Banvit, 2006 yılı sonunda 12 milyon YTL, bu yılın ilk 6 ayında ise 29.5 milyon YTL net kar açıklamıştı.

Yurtiçi ve yurtdışında iki yatırımı halen devam eden Banvit, Bandırma’da yapım çalışmaları süren büyükbaş çiftliğinde bu yıl sonunda 10.000 baş hayvan rakamına ulaşmayı ve kırmızı et ürün kategorisindeki çeşitliliği arttırmayı hedefliyor. Romanya’da büyük ölçüde tamamlanan kuluçka tesislerinde ise bu yılın ilk yarısında civciv üretimine başlandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.