Bank Asya’nın yeni genel müdürü belli oldu

Bank Asya Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Kabaca’nın 28 Ocak’ta görevinden ayrılması üzerine, genel müdürlük görevine...

12.02.2010 - 00:00 | MediaCat

Bank Asya Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Kabaca’nın 28 Ocak’ta görevinden ayrılması üzerine, genel müdürlük görevine Bank Asya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemil Özdemir’in atanmasına ilişkin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvuruda bulunulmasına Bank Asya Yönetim Kurulu’nca karar verilmişti. Atama süreciyle ilgili işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Cemil Özdemir, Yönetim Kurul Üyesi ve Genel Müdür olarak görevine başladı. 

Cemil ÖZDEMİR  – Kısa Özgeçmiş

1960 Sivas doğumlu. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Cemil Özdemir, aynı yıl Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcılığı giriş sınavını kazanarak meslek hayatına başladı. Bankalar Yeminli Murakıplığı sırasında bir yıl süreyle ABD’de Yatırım Bankacılığı ve Risk Sermayesi konuları başta olmak üzere bankacılık üzerine inceleme ve araştırmalarda bulundu. Aralık 1995 tarihinde Bankalar Yeminli Başmurakıbı iken görevinden ayrıldı. Daha sonra sırasıyla; Yurtbank’ta Genel Müdür Yardımcısı; Family Finans’ta Genel Müdür Baş Yardımcısı; Halk Bankası’nda Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev aldıktan sonra 2005 yılında Bank Asya’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Cemil Özdemir, Şubat 2010’da Bank Asya Genel Müdürlüğüne atandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.