Bahçeşehir Koleji, Dünya Yapay Zekâ Konferası’nda

AI World Conference’ta Bahçeşehir Koleji Yapay Zekâ Okuryazarlığı programının anlatıldığı bir eğitim paneli gerçekleştirildi.

30.10.2019 - 10:50 | MediaCat

Bahçeşehir Koleji, bu yıl Cambridge İnovasyon Enstitüsü tarafından dördüncü kez düzenlenen ve Harvard, IBM, Microsoft, Amazon, Google, Facebook gibi dünya devlerini bir araya getiren AI World Conference’a (Dünya Yapay Zekâ Konferansı) katıldı. Dünyanın en büyük yapay zekâ konferansı olarak kabul edilen etkinlikte Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ’ın açılışını yaptığı, Bahçeşehir Koleji Yapay Zekâ Okuryazarlığı programının anlatıldığı bir eğitim paneli de gerçekleştirildi.

“Altı ay zarfında dünyaya açacağız”

Boston’da düzenlenen Dünya Yapay Zekâ Konferansı’nda konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, geleneksel yapıdaki eğitim sektöründe yapay zekâyı geliştirmenin önemine vurgu yaparak, “Ben bir eğitimciyim. 10 yıldır eğitimin kişiselleştirmesiyle ilgili grubum ve arkadaşlarım çalışıyor. Önemli mesafeler kat ettik. İki yılda yapay zekâ temelli öğretime geçtik. Bu sistem, öğrencilerin neden anlamadığını tespit edecek ve daha iyi anlayabilmeleri için onlara yanıtlar verecek durama gelecektir. Şu anda sadece ülkemiz Türkiye’de uygulanan sistemi, altı ay zarfında bütün dünyaya açacağız. Arkadaşlarımın bu alanda çalışabilmesi için çok verimli olması lazım” dedi.

Etkinliğe Bay Atlantic Üniversitesi Rektörü Doç. Dr. Sinem Vatanartıran’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Boston Üniversitesi Eğitim Fakültesi Profesörü James Tracy, Bahçeşehir Koleji Eğitim Teknolojileri Koordinatörü Burak Gencay ve BK Mobil’in Kurucu Ortağı İsrafil Dilmeç katıldı.

“Türkiye’de yapay zekâ okuryazarlığı eğitimi uygulayan ilk K12 eğitim kurumuyuz”

Panelde yapay zekâ teknolojilerinin yakın gelecekte oyunun kurallarını değiştireceğini belirten Dağ, “‘Bahçeşehir Koleji olarak, öğrencilerimizi yapay zekâ temelli mesleklerin yükseleceği, yapay zekâ kullanımının hayatın her alanında görünür olacağı bir geleceğe hazırlamak için erken yaşlardan itibaren yapay zekâ okuryazarlığı eğitimi vermenin önemine inanıyoruz. Bu nedenle Türkiye’de yapay zekâ okuryazarlığı eğitimi uygulayan ilk K12 eğitim kurumuyuz. ‘Öğrenme parmak izi kadar özeldir’ diyoruz. Bahçeşehir Koleji’nde öğretmenlerimizin değerlendirmeleriyle öğrencilerimiz nasıl öğreniyorsa, öyle öğretiyoruz. Türkiye’de yıllardır öncülüğünü yaptığımız, kişiye özgü öğretim modeli, okullarımızdaki başarının en önemli kaynaklarından biridir. Şimdi yapay zekâ temelli kişiselleştirilmiş dijital eğitim platformu ile işin içine yapay zekâyı da dahil ediyoruz.’’ diye konuştu.

Dünya Yapay Zekâ Konferansı kapsamında düzenlenen eğitim panelinin ardından Bahçeşehir Koleji yöneticilerinden oluşan heyet, BAU Global çatısı altında eğitim öğrenim verecek BAU Boston’ın açılışına katıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.