MediaCat

“Baharatımdan bil beni”

İngiltere’nin meşhur tavukçusu Nando’s yeni bir sosyal medya kampanyası başlatıyor.

“Baharatımdan bil beni”

İngiltere’de tavuk denince akla ilk gelen zincirlerden biri olan Nando’s farklı acılıktaki baharatlardan karakter tahlili yapan bir kampanya başlatıyor.

“Yataktan kalkabilmek için kendini tokatlaman mı gerekiyor? O zaman peri-peri (baharatın adı) tam senlik bir baharat gladyatör!” minvalindeki mesajlarla insanları sosyal medyaya davet eden kampanya Twitter’da da #findyourself (kendini bul) başlığını kullanacak.

Kampanyanın basılı, dijital ve açıkhava mecralarını Wieden & Kennedy yürütürken medya planlamasını ve satınalmasını MPG üstleniyor.

Kampanya çalışmalarına bu hafta başlanıyor; slogan ise çok iddialı: “İster ‘hassas ruh’  ister ‘nemrutun önde gideni’ olsun bu dünyada herkese uygun bir peri-peri baharatı vardır.”

Takipçilerin sosyal medya aracılığıyla hangi baharat olduklarını söylemeleri teşvik edilecek. Bir Facebook uygulaması olan “peri predictor” (peri baharatı tahmincisi) ile duruma uygun sorulara verilen yanıtlar doğrultusunda karakter tahlili yapılacak.

#findyourself başlığına yazan Twitter kullanıcıları ise peri baharatı tahminlerini – yine karakter tahlili diyelim biz – @nandos_official’dan öğrenecekler.

Kampanyanın sosyal medya ayağını ise Pretty Green yürütecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.