MediaCat

Bahanelere yer yok

This Girl Can inisiyatifi tüm kadınları pandemi döneminde hareket etmeyi sürdürmeye çağırıyor.

Bahanelere yer yok

2015 yılından bu yana sürdürdüğü This Girl Can inisiyatifiyle tüm kadınları, koşullara ve etraflarındaki insanların yargılarına rağmen hareket etmeye, spor yapmaya ve sağlıklı kalmaya teşvik etmeyi amaçlayan Sport England, uzun soluklu kampanyasına coronavirus nedeniyle yaşanan olumsuzluklara rağmen tembihini yineleyerek devam ediyor.

Karantinanın fiziksel aktiviteleri kısıtlaması, COVID-19 kaynaklı ekonomik buhranın hareket etme motivasyonunu köreltmesi gibi “bahaneleri” kabul etmeyen kampanya hayatın içinden kadın hikâyelerine odaklanarak azmin her koşulda başarıyı getireceğinin mesajını veriyor.

“Karantinanın ilk günlerinde herkesin kendisine yeni hobiler bulması ve form tutması gerektiği yönünde bir his vardı. Ancak işin aslı şu ki çoğu kadının hayatı vakitlerini çalan sorumluluklar ve gerek mali gerek motivasyonel zorluklarla doldu” diyen This Girl Can Kampanya Lideri Kate Dale, kampanyanın devam filmini şu sözlerle yorumluyor:

“This Girl Can ile geri dönüşümüzü faal olmanın doğru bir yolu olmadığını, hiçbir zaman da olmayacağını söyleyerek yapıyoruz. Tıpkı karantina dönemini geçirmenin doğru bir yolu olmadığı gibi. Önlerine ne tür engeller çıkarsa çıksın tüm kadınların kendilerine uygun buldukları şekilde faal olmalarını destekliyoruz. İstedikleri zamanda, istedikleri şekilde faal olmaları taraftarıyız. Pandemi zihinsel ve fiziksel anlamda sağlıklı olmanın yararlarını görmemizi sağladı ve yeni reklam filmimizin kadınları ister çocuklarıyla koşarak ister toplantılar arasında egzersiz yaparak isterseler de otobüs yerine yürümeyi tercih ederek hareket etmenin mutluluğunu hissetmek istemeye teşvik edeceğini umuyoruz.”

Kampanyanın ilk gününden beri reklam ajansı olan FCB Inferno’nun CMO’su Sharon Jiggins’in ise konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“This Girl Can topluluğundaki kadınlarınların karantinaya rağmen faal kalabilmek için neler yaptıklarını dinlemek ilham vericiydi. Bu film bu hikâyelere hakkını vermenin yanı sıra karantinadan önce var olan engellerin karantina süresince de orada olduğunu ve onları aşmaya çalışmadığımız müddetçe orada olmaya devam edeceğini hatırlatmayı amaçlıyor. İşte bu nedenle, regl ve menopoz gibi konular hakkında konuşmaya devam etmemiz, bu tartışmaların normalleşmesini sağlamamız çok önemli.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.