Bağımsızlar gaza getiriyor

Rabarba Ajans Başkan Yardımcısı ve Kreatif Grup Başkanı Pemra Ataç Açıktan'ın Cannes notları.

20.06.2014 - 20:47 | Enes Taşkıran

Rabarba Ajans Başkan Yardımcısı ve Kreatif Grup Başkanı Pemra Ataç Açıktan'ın Cannes notları.

Cannes‘da bağımsız ajans temsilcilerinin yaptığı sunumların enerji verdiği söyleyen Rabarba Ajans Başkan Yardımcısı ve Kreatif Grup Başkanı Pemra Ataç Açıktan, internetin festivalin işini zorlaştırdığı görüşünde.

Pemra Ataç Açıktan: “Ben her zaman çalıştığımız mekândan uzaklaşıp kendi işimizle ilgili farklı mekânlarda bir şeyler yapmayı, hem ekibim hem kendi adıma dinlemeyi iyi buluyorum. Sizi işiniz adına gaza getiriyor. Size bir enerji veriyor. Cannes’ı enerji verdiği için seviyorum. Burada olmayı, işlere bakmayı, o enerjiyi seviyorum.

Rabarba Ajans Başkan Yardımcısı ve Kreatif Grup Başkanı Pemra Ataç Açıktan'ın Cannes notları.Cannes’ın hakkını verdim diyemem ama girdiğim seansların çoğunda biraz hayal kırıklığına uğradım. Artık internet ve her şeyi daha önceden bilmemiz ve her şeye hâkim olmamız bizim beğeni eşiğimizi çok yukarı çekiyor. Eskiden geldiğimizde her şeyi burada görürdük. Şimdi işlerin çoğunu görmüş oluyoruz.

Favorilerimden Dentsu ve Party‘nin Creative Lab bölümlerinin anlattıkları işler ve fikirlerini reklamla birleştirmeleri çok heyecan vericiydi. Her zaman bağımsız ajansların kreatif direktörleri çok enerjik ve sizi gaza getiren şeyler anlatırlar. Bu sene Jung von Matt‘ın Hamburg kreatif direktörünün semineri hem çok kısa ve net hem de heyecan vericiydi. Fikri bulmak kolaydır ama korumak zordur diyerek dört tane vaka anlattı.

Time Warner‘ın hikâye ile ilgili seansına çok heyecanlı girdim ama biraz hayal kırıklığına uğradım. Google‘ın Yahoo‘nun ve Coca-Cola‘nın sunumların çok beğenmedim. Kreatif direktörlerin sunumları çok net ve kısa oluyor. Bu saydığım sunumlar bana biraz ağdalı ve hafif eski geldi açıkçası.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.