Ayşen Gruda’nın kariyerinden geçen reklamlar

Reklamlarda Ayşen Gruda...

23.01.2019 - 16:26 | Sencer Uçar

Bir aydan uzun süredir yoğun bakımda tedavi gören Ayşen Gruda hayatını kaybetti. 74 yaşındaki duayen tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu bir süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyordu.

30 Kasım 1945 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ayşen Gruda, oyunculuğa henüz lise yıllarında tiyatroyla adım attı. Tiyatroda profesyonel kariyeri Tevfik Bilge’nin turne tiyatro ekibinde yer almasıyla başlayan Gruda, 1977 yılında televizyonda bir eğlence programında canlandırdığı Domates Güzeli Nahide Şerbet karakteriyle büyük beğeni kazandı.

Domates Güzeli lakabıyla da anılan Gruda, tiyatro kariyerinin yanı sıra birçok filmde de rol aldı. Hababam Sınıfı, Televizyon Çocuğu, Bitirimler Sınıfı, Bizim Aile, Aile Şerefi, Süt Kardeşler, Tosun Paşa, Gülen Gözler, Çöpçüler Kralı, Şark Bülbülü ve Şabanoğlu Şaban gibi 70’lerin popüler filmlerinin oyuncu kadrosunda yer alan Gruda, 90’lı yıllarla birlikte televizyon dizilerinde daha sık boy göstermeye başladı.

Ana, Kaygısızlar, Çılgın Bediş, Cennet Mahallesi, Çemberimde Gül Oya, Peri Masalı, Leyla ile Mecnun gibi dizilerde rol alan Gruda, reklam filmleri için de kamera karşısına geçti. 74 yaşında aramızdan ayrılan usta oyuncunun rol aldığı ve sesiyle hayat verdiği reklam filmlerini bir kez daha hatırlayalım.

n11.com

Garanti Bankası

Molfix (seslendirme)

Migros (seslendirme)

Kaynak: Görsel: Hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.