Ayşegül İldeniz’in Intel’den sonraki adresi belli oldu

İldeniz, nesnelerin interneti alanında faaliyet gösteren ABD'li şirkete COO olarak transfer oldu.

15.08.2016 - 17:13 | MediaCat

Ayşegül İldeniz'in Intel'den sonraki adresi belli oldu

Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı kadın yöneticiler arasında yer alan Ayşegül İldeniz, Intel’de sürdürdüğü yeni teknolojiler bölümü dünya başkan yardımcılığı görevinden ayrılarak kariyerine Silver Spring Networks’te COO olarak devam etme kararı aldı.

25 milyon kullanıcısı ile ABD akıllı enerji pazarının yarısını elinde bulunduran Silver Spring Networks, aralarında Chicago, Paris, Kopenhag ve Singapur gibi dünyanın önde gelen metropellerinin de bulunduğu şehirleri sunduğu farklı çözümlerle akıllı şehir statüsüne dönüştüren şirket olarak biliniyor.

Silver Spring Networks’ten yapılan açıklamada Ayşegül İldeniz’in küresel operasyonlar başkanı (COO) rolüne atanmasıyla Silver Spring’in akıllı şehir pazarlarındaki yeni hedefinin lider konumunu farklı coğrafyalara doğru genişletmek ve büyümesini hızlandırmak olduğu duyuruldu. Silver Spring’deki yönetim kademesinde CEO’dan sonra ikinci kişi olarak görev yapacak olan İldeniz, şirketin küresel satış, pazarlama ve ürün yönetimi departmanlarından sorumlu olacak.

“Nesnelerin interneti ekonomisini daha da ileriye taşımak için sabırsızlanıyorum”

İldeniz, nesnelerin interneti alanında faaliyet gösteren ABD'li şirkete COO olarak transfer oldu.Satış, ürün yönetimi, pazarlama ve yeni teknolojiler konularında Intel’de kritik pozisyonlarda 18 yıl boyunca hizmet veren İldeniz;

“Intel’de 1998 yılından bu yana yeni teknolojilere ve bunların kullanım biçimlerine yön verme konusunda çeşitli kademelerde pek çok fırsatım oldu. Teknolojinin bilgisayarların içinden çıkarak hayatımızda dokunduğumuz birçok nesnenin içine girmesiyle oluşan dijital ekonomide dünyadaki dönüşüme katkı sağlayan önemli şirketlerden birinde bu dönüşüme liderlik etmek amacıyla Silver Spring Network’e katıldım” dedi.

Ayşegül İldeniz’i Silver Spring Networks ekibine davet etmenin heyecanını yaşadığını belirten Silver Spring Networks CEO’su ve Başkanı Mike Bell ise şunları söyledi: “İldeniz’in yeni iş kategorileri oluşturma ve uluslararası pazarları yönetme konusundaki deneyimi nesnelerin interneti alanında yeni fırsatlar oluşturma hedeflerimize büyük katkı sağlayacaktır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.