Aynı görsel iki ayrı marka reklamında

Ogilvy reklam ajansının Paris ofisi tarafından, Epson markası için yarattığı reklam kampanyasında kullanılan fotoğrafın...

27.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Ogilvy reklam ajansının Paris ofisi tarafından, Epson markası için yarattığı reklam kampanyasında kullanılan fotoğrafın, daha önce yine aynı ajansın hazırladığı başka bir kampanyada kullanıldığı ortaya çıktı.

Ogilvy Paris’in Epson için hazırladığı yeni kampanya, yüzünde yaşlılık izleri olan sevimli, yaşı geçkin kadının resmini içeriyor. Kadının yüzündeki her çizgi, hayat hikayesini anlatıyor. Reklamın alt köşesinde de Epson’un  “Long Live Memories” yazısı yer alıyor.

İşte, tartışma yaratan o reklamlar;

2008 yılında yine Ogilvy Paris tarafından Dove markası için hazırlanan reklamda da, aynı görsel kullanılıyor. Yine aynı kadının aynı fotoğrafı üzerinde bu kez Dove’un “Love Your Life / Hayatınızı Sevin” ifadesi yer alıyor.
 
Ajansın bu çalışmaları bilinçli olarak mı yaptığı henüz bilinmiyor. Ancak iki farklı marka için hazırlanan reklamlarda, aynı fotoğrafın kullanılması, ‘özgünlük’ tartışmasını da beraberinde getiriyor.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.