MediaCat

Aygaz saatlerini dünya saatine göre ayarladı

Aygaz, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) “Dünya Saati” (Earth Hour) etkinliğine Genel Müdürlük binasının ışıklarını söndürerek bu yıl da destek verecek.

Aygaz saatlerini dünya saatine göre ayarladı

Aygaz, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı, “Dünya Saati” (Earth Hour) etkinliğine bu yıl da destek veriyor.

2010 yılında Türkiye’de iklim değişikliğine karşı farkındalığı artırmak amacıyla “Yarın Hava Nasıl Olacak” adlı sosyal sorumluluk projesini başlatan Aygaz, bu alandaki çalışmalarını uluslararası projelere verdiği desteklerle sürdürüyor. Aygaz bu kapsamda, dünya genelinde 1 milyar insanın ve binlerce kurumun katıldığı, “Dünya Saati” etkinliğine, 31 Mart 2012 tarihinde İstanbul Esentepe’de bulunan Genel Müdürlük ve Türkiye çapındaki 10 ayrı bölge ve satış müdürlük binalarının ışıklarını söndürerek destek verecek.

İlk kez 2007 yılının Mart ayında WWF-Avustralya’nın önderliğinde Sidney’de başlatılan “Dünya Saati” etkinliği 2008 yılında dünya çapında bir harekete dönüştü. Küresel ısınmadan endişe duyan, ancak tek başına bu durumu değiştiremeyeceğini düşünen milyonlarca insanı bir araya getiren etkinlikle, 31 Mart günü 20:30-21:30 saatleri arasında tüm dünyada ışıklar söndürülüyor.

Küresel çapta gerçekleşen etkinlikle, dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitlilik kaybı gibi konularda farkındalığın artırılması amaçlanıyor. “Dünya Saati” etkinliği kapsamında, Eyfel Kulesi, Empire State Binası, Mısır Piramitleri gibi dünyaca ünlü yapılarda da ışıklar bir saat süresince söndürülüyor. 2011 yılında Türkiye’den on binlerce kişinin ve 250’nin üzerinde kurumun destek verdiği kampanyada doğudan batıya doğru ışıklar bir bir kapanırken, Boğaziçi Köprüsü de hareketin Asya’dan Avrupa’ya geçişinin sembolüydü.
 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.