Aygaz, CIPR mükemmellik ödülü aldı

Aygaz’ın iklim değişikliğine dikkat çekerek, toplumda farkındalık yaratmayı amaçlayan, “Yarın Hava Nasıl Olacak?” projesi Avrupa’nın önemli iletişim ödüllerinden biri olan CIPR mükemmellik ödülüne layık görüldü.

06.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Aygaz’ın iklim değişikliğine dikkat çekerek, toplumda farkındalık yaratmayı amaçlayan, “Yarın Hava Nasıl Olacak?” projesi Avrupa’nın önemli iletişim ödüllerinden biri olan CIPR mükemmellik ödülüne layık görüldü. Aygaz, 700 projenin yarıştığı CIPR (Chartered Institute of Public Relations) Mükemmellik Ödülleri’nde “Kurumsal Sorumluluk” kategorisinde büyük ödülü aldı.

İngiliz Halkla İlişkiler Birliği (CIPR-Chartered Institute of Public Relations) tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenen ‘Mükemmellik Ödülleri’ne uluslararası çapta 700 proje başvuruda bulundu. 2011 CIPR Mükemmellik Ödülleri’nde aralarında, “Yarın Hava Nasıl Olacak?”ın da bulunduğu 153 proje finale kaldı. 84 kişiden oluşan jürinin yaptığı değerlendirmede, “Kurumsal Sorumluluk” kategorisinde Aygaz’ın, iklim değişikliğine karşı kamuoyunda farkındalık yaratarak mücadeleyi hedefleyen “Yarın Hava Nasıl Olacak?” adlı projesi büyük ödüle layık görüldü.

Aygaz’ın iklim değişikliği ile ilgili toplumsal duyarlılık yaratarak, daha sorumlu ve sürdürülebilir tüketim alışkanlıklarının yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedefleyen “Yarın Hava Nasıl Olacak?” projesi araştırma, planlama, uygulama, yaratıcılık ve ölçümleme kriterlerine göre değerlendirilerek, CIPR Mükemmellik Ödülü’ne hak kazandı.

1 Haziran 2011 tarihinde, Londra’da düzenlenen törende ödülü Aygaz adına Kurumsal İletişim Müdürü Devrim Çubukçu aldı.

Aygaz’a bu yılın beşinci ödülü

CIPR Mükemmellik Ödülleri 2011 ile bu yıl beşinci kez ödül alan Aygaz, Nisan ayında Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) düzenlediği 10. Altın Pusula Ödülleri’nde de “Etkinlik Yönetimi” kategorisinde “Sagalassos’un Uyandırılması” adlı projesi ile büyük ödüle layık görülmüştü.

Yine geçtiğimiz aylarda Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda otogaz reklam kampanyası ile “otomotiv ürünleri” kategorisinde “Gümüş Effie” ödülünü kazanan Aygaz, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenen ‘Geleneksel Tüketici Ödülleri’ kapsamında da, ‘Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma’ Ödülü’nü almıştı.

Nisan ayında ise Mizah Üretenler Derneği’nin düzenlediği 6. Mizah Ödülleri Yarışması’nda, “Reklamda Mizah” kategorisinde ödüle layık görülen Aygaz, son olarak, “Yarın Hava Nasıl Olacak?” adlı projesiyle CIPR ödülüne layık görüldü. Aygaz, 50. yılı kapsamında farklı alanlardaki kampanya ve uygulamalarına devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.