Avustralya’dan yaratıcı pre-roll reklam kullanımı

Extra Gum yeni kampanyasında YouTube'un pre-roll reklamlarını Avustralyalı müzisyenler için dijital birer sahneye dönüştürüyor.

16.08.2018 - 17:31 | Arzu Nilay Kocasu

Avusturya'dan yaratıcı pre-roll reklam kullanımı

Günümüzde pek çok yetenek, kendi imkânlarıyla seslerini duyurmak için sosyal medya platformlarından yararlanıyor. Bu uğurda en çok kullandıkları platformlardan biriyse, hiç şüphesiz YouTube.

Sakız markası Extra Gum, Avustralya müziğinin yükselen yeteneklerinin keşfedilmesi için YouTube’un pre-roll reklamlarını kullanarak bir reklam kampanyası hazırladı. YouTube’un pre-roll reklamlarının birer dijital sahneye dönüştüğü Extra Support Acts isimli kampanya, Clemenger BBDO imzası taşıyor.

Müzikleriyle Avustralya’dan dünyaya açılmayı başaran 5 Seconds of Summer, Alison Wonderland, The Rubens ve 360’ın videolarından önce yayınlanacak pre-roll reklamlarda şarkılarıyla dinleyicilerin kalplerine dokunmaya çalışacak 16 müzisyen/müzik grubu arasından yalnıca dört tanesi kazanan unvanına kavuşacak.

Pre-roll reklamları ne kadar çok izlenirse skorları da bir o kadar artacak olan müzisyenlerin videoları izlenme, beğenilme ve paylaşılma sayılarını toplayacak bir algoritma sayesinde sınıflandırılarak en çok etkileşimi alan dört müzisyen/grup belirlenecek.

KÜNYE

  • Reklamveren: Extra Gum
  • Reklam Ajansı: Clemenger BBDO Sydney
  • Yapımevi: Milkmoney
  • Medya Ajansı: Mediacom
  • Platform Partneri: YouTube
  • Yetenek, Müzik Stratejisi ve İçerik: Universal Music Australia & BRING
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.