Avrupa’da açık hava reklamcılığında uygulamalar ne durumda?

Kantar Media'nın yaptırdığı açık hava araştırmasına göre, Avrupa'da açıkhava reklamcılığında interaktif uygulamaların kullanımının çok düşük olduğu görüldü.

28.03.2012 - 00:00 | MediaCat

Kantar Media’nın yaptırdığı açık hava araştırmasına göre, Avrupa’da açık hava reklamcılığında interaktif uygulamaların kullanımının çok düşük olduğu görüldü.

Araştırıma sonuçlarına göre Avrupa’da açık hava reklamcılığında interaktif uygulamaların kullanılması ve yararları konusunda yeteri kadar farkındalığın olmadığı ortaya çıktı. Yapılan ankette, en çok bilinen uygulamaların QR kodlar (yüzde 39.8) ve reklamlardaki promosyonel kodların (yüzde 34.2)olduğu ortaya çıktı, aynı zamanda en çok kullanılan uygulamalar da bunlar.

Online check-in, lokasyon bazlı uygulamalar, dijital reklamlarda Facebook ve Twitter güncellemeleri, artırılmış gerçeklik uygulamaları, ve bluetooth bazlı reklamlar gibi uygulamaların bilinme oranlarının çok düşük olduğu görüldü. Bu uygulamaların kullanım oranları da yüzde 4-5 oranında kaldı.

Şubat 2012’de Amerika, Kanada ve Meksika’da yapılan BrandSpark araştırmasında ise, QR kodların bilinme oranının yüzde 77 olduğu ve araştırmaya katılanların yüzde 19’unun en azından bir kere kullandığı ortaya çıkmış.

Avrupalıların farkındalık ve kullanım açısından çok geride kaldığı bu verilere rağmen, akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının yüzde 71’inin açıkhava mecrasında karşılaştıkları uygulamaları kullanmaya pozitif baktıklarıı belirtmiş. Ayrıca yüzde 83’ü de bu tarz uygulamaları arkadaşlarına tavsiye edebileceğini söylemiş.

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.