AVM’lerde en beğenilen perakende markalar

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneğinin (AYD), GfK Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirdiği “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları” araştırması sonuçlandı....

24.11.2009 - 00:00 | MediaCat

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneğinin (AYD), GfK Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirdiği “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları” araştırması sonuçlandı.

Araştırma, 5 Eylül-2 Kasım 2009 tarihleri arasında, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa, Trabzon, Gaziantep, Diyarbakır, Denizli ve Konya’da, 18-55 yaşları arasında AVM ziyaretçisi (en az iki haftada bir ziyaret eden) bin 275 kişi ile görüşülerek yapıldı.

Araştırma sonuçları, Kapalıçarşı’da düzenlenen ödül töreninde açıklandı.  10 kategori ile En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları, “Kadın Tekstil” kategorisinde Zara, “Erkek Tekstil” kategorisinde Sarar, “Çocuk” kategorisinde LCW, “Ayakkabı-Çanta” kategorisinde Nine West, “Kişisel Bakım-Kozmetik” kategorisinde Tekin Acar, “Restoran” kategorisinde Köfteci Ramiz, “Kafe” kategorisinde Mado, “Dekorasyon-Mobilya” kategorisinde Paşabahçe, “Elektronik (üretici perakende)” kategorisinde Sony, “Elektronik (perakende)” kategorisinde Teknosa oldu.

Törende gazetecilerin sorularını yanıtlayan AYD Başkanı Hakan Kodal, 2009 yılının ilk 6 ayının sektör açısından “keyifli bir dönem” olmadığını, ancak toparlanma sürecine girildiğini dile getirerek, eylül ayı AVM cirolarının, son 2 yıllık en yüksek ciroyu yakalamasının da bunun göstergesi olduğunu söyledi. Kodal, ekim ayında düşüş yaşanmasına rağmen kasım ve aralık aylarının iyi olmasını beklediklerini ifade ederek, krizden çıkışın başladığını, ancak 2009 ve 2010 yıllarını, 2005 ve 2006 yılları gibi değerlendirmemek gerektiğini belirtti.

“En Beğenilen Elektronik Markası” ödülünü AYD Başkanı Hakan Kodal’dan alan Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane ödül ile ilgili olarak, “Alışveriş merkezleri tüketicilerin ihtiyaç duyduğu ya da aradığı pek çok markayı aynı ortamda sunan ve perakendecilerin de tüketicilerine daha kolay bir şekilde ulaşmasına olanak sağlayan sektörün önemli oyuncuları. Bu nedenle alışveriş merkezi ziyaretçilerinin görüş ve kararları Teknosa için büyük önem arz etmekte. Derin bir araştırma sonucunda elde edilen bilgiler ışığında layık görüldüğümüz ödül, tüketicinin sesine kulak veren bir marka olduğumuzun kanıtı niteliğinde. AVM ziyaretçilerinin görüşleri doğrultusunda aldığımız ‘En Beğenilen elektronik Perakende Markası Ödülü” işte bu sebeple bizim için çok değerli” açıklamasını yaptı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.