AVM’ler 2011’e yükselen cirolarla girdi

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi’nin Ocak ayı sonuçları açıklandı.

10.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi’nin Ocak ayı sonuçları açıklandı. Her ay düzenli yayınlanan verilere göre ciro endeksi yılbaşında yaşanan artıştan sonra yılbaşı öncesi değerlerine döndü.

2011 değerleri 2010 değerlerine göre artışını sürdürüyor. Ocak ayı ciro endeksi geçen senenin Ocak ayına göre %13’lük artış gösterdiği görüldü.

Bu seneki sömestr tatili başlangıcının Ocak ayının son haftasonuna denk gelmesi, AVM’lerdeki ziyaret sayısını etkilemeye başladı. 2010 Aralık ayına göre AVM ziyaretçi endeksi %2’lik artışla 97’den 99 puana ulaştı. Geçen senenin Ocak ayına göre ise ziyaretçi endeksinde %1’lik gerileme olduğu görüldü.

AVM Endeksi Ocak ayı sonuçlarını değerlendiren AYD Başkanı Hakan Kodal “Yeni yılda yenilenen ve kategoriler bazında içeriği genişletilen endeks verilerimiz ile AYD olarak sektöre ışık tutmaya devam edeceğiz. 2010 Aralık ayında tavan yapan AVM ciroları, yeni yıl alışveriş telaşının sona ermesi ile normal seyrinde gideceği anlaşılmıştır. Önümüzdeki aylarda yeni sezon ürünlere talebin artması ve İstanbul Shopping Fest’in indirimli yeni sezon ürünler fırsatı sunacak olması dolayısıyla cirolarda daha büyük artış bekliyoruz.” dedi.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.