Aviva’da görev değişimi

Aviva Hayat ve Emeklilik AŞ ile Aviva Sigorta AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Bert Paterson’un yerine Pierre Oliver Bouee atandı.

01.08.2006 - 00:00 | MediaCat

Aviva Grubu’nda Türkiye’nin yanı sıra Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve Portekiz’den sorumlu Direktör’lük görevlerini yürüten aynı zamanda Aviva Hayat ve Emeklilik AŞ ile Aviva Sigorta AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Bert Paterson’un yerine Pierre Oliver Bouee atandı. Bouee, Paterson’un tüm görevlerini üstlenirken, Bert Paterson ise, 1 Eylül 2006 tarihinden itibaren Aviva Hindistan’ın yeni murahhas azası olarak görev alacak.

Aviva Hindistan’ın direktörü Stuart Purdy’nin yerine geçecek ve Aviva’nın önümüzdeki yıllardaki agresif büyüme hedeflerini devam ettirecek olan Peterson konu ile ilgili “Hindistan en hızlı büyüyen ve sigorta sektörü için muazzam bir potansiyele sahip olan pazarlardan bir tanesi. Aviva Hindistan’da çok iyi bir performans gösterdi ve yıldan yıla üç kat büyüme sağladı. Hindistan operasyonunda, Stuart Purdy ve Aviva takımı tarafından kurulan sağlam altyapıda yer almayı heyecanla bekliyorum” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinden sorumlu olacak Pierre Olivier Bouee; 2004 yılında Aviva International’a grup stratejileri takımında yönetici olarak katıldı. Bouee daha önce; 2000-2004 yıllarında McKinsey&Company’de finans departmanında, 2000’den önceki dönemde ise Fransız Ekonomi ve Finans Bakanlığı’nda önemli roller üstlendi. Bouee kariyerinin ilk yıllarında ise Tokyo’da bulunan Fransız Konsolosluğu’nda görev aldı.

Pierre Oliver Bouee’un atanması ile ilgili bir açıklama yapan Aviva International’ın grup idari direktörü Philip Scott “1 Eylül itibariyle Pierre Olivier Bouee’un Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya ve Türkiye’den sorumlu direktör olduğunu ve ABD, Güney ve Doğu Avrupa direktörümüz Tidjane Thiam’a bağlı olacağını açıklamaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.