Avea ilk defa operasyonel karlılığa geçti

Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, Avea'nın ilk defa operasyonel karlılığa geçtiğini belirterek, geçen yıla göre bu yılın ilk yarısında yüzde 30-35 gibi bir büyümeye eriştiklerini bildirdi.

29.08.2006 - 00:00 | MediaCat

Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, Avea’nın ilk defa operasyonel karlılığa geçtiğini belirterek, geçen yıla göre bu yılın ilk yarısında yüzde 30-35 gibi bir büyümeye eriştiklerini bildirdi.

Türktan, Avea’nın CeBIT Bilişim Eurasia’da tanıtımını yapacağı ürün ve hizmetlerle ilgili düzenlediği basın toplantısında, Avea’nın kayıtlı abone sayısının yıl başından bu yana yaklaşık 7,5 milyona yükseldiğini söyledi.
Avea’nın ilk defa operasyonel karlılığa geçtiğini, operasyonel karlılık ve abone sayısında hedeflerinin üzerinde gittiklerini ifade eden Türktan, büyüme hızlarının bekledikleri seviyede olduğunu kaydetti.

Türktan, “Geçen yıla göre bu yılın ilk yarısında yüzde 30-35 gibi bir büyümeye eriştik. Aylık yeni müşteri sayısında büyüme var. Genel pazar payında da artış var. Pazar payımız geçen yıl yüzde 14’dü. Bu yıl yüzde 15 oldu. İlk 6 ayda yüzde 30-35 büyüme yaparken giderler geçen yıla göre yüzde 16 arttı. Sinerji yaratılarak harcama yapıldı” diye konuştu.