Avea’dan futbolseverleri sevindirecek hizmet

Avea, özet görüntülerin maçlardan 45 dakika sonra cep telefonlarından izlenmesini sağlayacak...

13.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Avea, 2010-2011 lig sezonundaki tüm takımların maçlarının özet görüntülerinin maçlardan 45 dakika sonra cep telefonlarından izlenmesini sağlayacak ”Lig Paketi”ni hizmete sundu. Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kaplan, paketin tanıtıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye liginin ilk başlama vuruşunun 51 yıl önce yapıldığını, 51 yıldan bu yana aynı ligde top koşturan takımların üç büyükler olduğunu belirterek, Türkiye’de 2000’li yıllardan itibaren futbolun marka değerinin keşfedilmeye başlandığını söyledi.

Günümüzde dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 70’inin sporla ilgilendiğinin altını çizen Kaplan, spor dünyasına akan yıllık kaynağın 250 milyar dolar, spor yapan ve izleyenlerin oluşturduğu endüstrinin 500 milyar doları bulduğunu, geçtiğimiz yıl global sponsorluk pazarının 45 milyar dolara ulaştığını, bu rakamın birkaç yıl içinde 60 milyar doları aşmasının beklendiğini bildirdi.
Türkiye’de futbolun spordan öte bir yaşam biçimi haline geldiğini vurgulayan Kaplan, şöyle devam etti:

”Spora destek vermek, bizim vazgeçilmezlerimiz arasında. Avea olarak spor yatırımlarımız, sportif faaliyetlerimiz ve sponsorluk projelerimizle Türk futbolunun gelişimine katkıda bulunuyor, sağladığımız destekle kulüplerimize önemli oranda kaynak yaratıyoruz. Türk futboluna yaptığımız yatırım ile Türkiye’nin bilinirliğine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bugün Avea’nın pazarlama iletişimi bütçesi içinde futbolun payı yüzde 15’in üzerinde. Bu, futbola olan desteğimizin açık bir göstergesi.”

Hakan Kaplan, futbolun televizyonda izlenen spor dalları içinde yüzde 48 ile ilk sırada yer aldığına dikkati çekerek, Avea’nın 9 yıl önce Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’a aynı anda sponsor olarak bir ilke imza attığını, Avea’nın kulüpleri sadece sponsorluklarla desteklemediğini, bunun yanı sıra GSM hizmetleri ile kulüplere yeni bir gelir kapısı yarattığını söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.