Avatar’ın teknolojisi Türkiye’de

Mastermovie tarafından Türkiye’ye ilk defa getirilen 2 adet ARRI D 21 dijital sinematografik kamera ve QUANTEL İQ PAPLONEO seti...

07.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Mastermovie tarafından Türkiye’ye ilk defa getirilen 2 adet ARRI D 21 dijital sinematografik kamera ve QUANTEL İQ PAPLONEO seti, sinema reklam ve klip sektörünün hizmetinde.

Türk yapımcılarında dünya standartlarında, sinema, reklam ve klip yapabilmelerine imkan sağlayacak, dünya sinemasında bir çok filme imzasını atmış ARRI firmasının ürettiği ARRI D-21 dijital sinematografik kamerası, The Bank Job, Rocknrolla, Quantum of Solace, Bourne Ultimatum, Supernatural ve birço sinema filminde ve BMV, Adidas gibi birçok reklam filminin çekimlerinde kullanıldı.

Bu sistem sayesinde çekimlerde yapımcılar için filmin hammadde banyo maliyetleri ve kadraj temizleme maliyetlerini ortadan kaldırabilmekte ayrıca çekilen görüntülerin sette HD olarak izlenmesi yönetmen ve oyuncuların da işlerini kolaylaştırıyor.  Ayrıca dijital kayıt sistemi sayesine de görüntü kaybı olmadan ve sıkıştırmasız kaydedilen görüntülerin aynı gün kurgu işlemi yapılabilmektedir. Bu yapımcılar ve yönetmenler için   hem zaman hem de ekonomik olarak ciddi bir tasarruf sağlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.