ATV ve Sabah’ta satış takvimi netleşiyor

Reuters ajansına açıklama yapan TMSF Başkanı Ertürk, Atv ve Sabah’ın satış takvimi ve yöntemi ile ilgili bilgi verdi.

07.08.2007 - 14:48 | MediaCat

Reuters ajansına açıklama yapan TMSF Başkanı Ertürk, Atv ve Sabah’ın satış takvimi ve yöntemi ile ilgili bilgi verdi.

Atv ve Sabah’ın satış takvimi ve yönteminin önümüzdeki hafta belirleneceğini söyleyen Tasarruf Mevudatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, 2007 sonuna satışı tamamlamak istediklerini belirtti. Ertürk, Sabah ve atv’nin satışından 1- 1.5 milyar dolarlık gelir beklediklerini vurguladı ve ihale sonucunda oluşacak rakamın, sorunları çözmeye yeterli olacağını umduklarını bildirdi.

Satış takvimi, değerleme ve taraflarla müzakereyi eş zamanlı yürüttüklerini belirten Ertürk, satış yönteminin belirlenmesiyle, satışa sunulacak şirketler dışında el konulan diğer Ciner Grubu şirketlerinin ve aktarılan kaynakların iade edileceğini bildirdi.

TMSF, Etibank’ın hakim ortağı Dinç Bilgin ile Merkez Grubu’nun Başkanı Turgay Ciner arasında imzalanmış olan gizli sözleşmelerin ortaya çıkması sonrasında, Bilgin ve Merkez Grubu’nun medyada faaliyet gösteren 73 şirketinin yönetim ve denetimlerini Nisan ayında devralmıştı.

kaynak: Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.