ATV-Sabah ihalesinde top Rekabet Kurulu ve RTÜK’te

TMSF, ATV-Sabah dosyasını gerekli izinlerin alınması için RTÜK ve Rekabet Kurulu'na gönderdi. Son karar izinlerin ardından verilecek...

07.12.2007 - 08:55 | MediaCat

TMSF, ATV-Sabah dosyasını gerekli izinlerin alınması için RTÜK ve Rekabet Kurulu’na gönderdi. Son karar izinlerin ardından verilecek.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ihale şartnamesi gereği gerekli izinleri almak için ATV-Sabah iktisadi bütünlüğünün satışına ilişkin ihalenin sonucunu RTÜK ve Rekabet Kurumu’na gönderdi. TMSF’den yapılan açıklamaya göre, Fon Kurulu, dün yaptığı toplantıda, ATV-Sabah ihalesini görüştü. Kurul, ihale şartnamesinin 9. maddesine istinaden gerekli izinlerin temini amacıyla Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Rekabet Kurumu (RK) Başkanlığı’na yazı yazılmasını uygun gördü ve dün itibariyle gerekli işlemleri başlattı. Her iki kuruma gönderilen yazıda ihale sürecinin şartnameye uygun olarak gerçekleştiği belirtilerek olayın yasal mevzuat açısından incelenip izin verilmesi isteniyor.
TMSF’ye yakın kaynaklar Fon Kurulu’nun son karar için Rekabet Kurulu ile RTÜK izinlerini bekleyeceğini belirtiyor. Bunun nedeni ise Fon Kurulu’nun ‘satışı onaylaması’nın ardından gelecek bir ret kararının TMSF’yi zor durumda bırakacak olması. TMSF de bu nedenle bir orta yol bulmuş görünüyor.


Onay olasılığı yüksek

Aynı kaynaklar TMSF Fon Kurulu’nun büyük bir olasılıkla Çalık Grubu’nun 1.1 milyar dolarlık teklifini onaylayacağını belirterek şunları söylüyor: “Eğer teklif 1.1 milyar dolarlık muhammen bedelin altında olsaydı o zaman pazarlıkla rakamı yukarı çekmek isteyebilirlerdi. Ancak bu kez ise pazarlık yapmadan belki sembolik bir artışla yetinebilirler. Biz ihalenin iptal edileceğini düşünmüyoruz. Çünkü ikinci ihalede bu fiyatı da bulmak mümkün olmayabilir.”

Kaynak: Radikal

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.