Asya reklam ödülleri sahiplerini buldu

Asya için düzenlenen yaratıcı reklam yarışması Spikes Asia'da ödül kazanan işler belli oldu.

23.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Asya için düzenlenen yaratıcı reklam yarışması Spikes Asia’da ödül kazanan işler belli oldu. Toplamda 2685 işin başvurduğu yarışmada 11 farklı kategoriden 258 iş ödüllendirildi.

Açık Hava kategorisi, 51 kazanan katılımcıyla en zorlu alan oldu. Açık Havayı 36 kazananla Dijital izledi. TVSinema kategorisinde 35 aday ödüllendirilirken, Baskı dalında ise 34 yarışmacı ödüle hak kazandı. Bunların yanı sıra, Direkt Satış ve Promosyonda 29, Tasarımda 20, Medyada 16, Baskı Sanatında 12, TVSinema Sanatı alanında ise 9 ödül takdim edildi. Ayrıca, Radyo ve Entegre kategorilerinde 8 ödül sahiplerini buldu.

JWT India, Bennett Coleman’ın "Hindistan’a Öğret" kampanyasıyla Direkt Satış ve Promosyon Büyük Ödülü ile Birleşik Jade Spike Büyük Ödülünü birden aldı. Bangkok’tan Ogilvy & Mather ise, "Hayatın Melodisi" adlı reklam çalışmasıyla TVSinema Büyük Ödülünü aldı. Baskı Büyük Ödülü de, Malezya’dan BBDO/Proximity’nin Chrysler için hazırladığı kampanyaya verildi. Açık Hava Büyük Ödülünün sahibi ise Tokyo’dan Dentsu oldu. JWT Singapur da Medya Büyük Ödülüne hak kazanırken; Tokyo’dan Robot İletişim Dijital alanda büyük ödülü almaya hak kazandı. Yarışmada ayrıca, Tayland merkezli Ogilvy & Mather, Yılın Ajansı; OMD Hong Kong ise Yılın Medya Ajansı seçildi.

Yılın Network’ü seçilen JWT’nin ardından gelen Ogilvy & Mather ikinci, BBDO üçüncü sırada yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.