MediaCat

Aşkınızı sırtınızda taşıyın

H&M coronavirus nedeniyle birbirinden uzaklaşan âşıkları özel tasarım ceketiyle buluşturuyor.

Aşkınızı sırtınızda taşıyın

Tüm dünyayı birbirinden fiziksel olarak uzaklaşmak mecburiyetinde bırakan COVID-19’un neden olduğu ayrılıklar, virüsün ikinci dalgasına dair varsayımların iyiden iyiye gerçeklik kazanmasıyla, bir süre daha devam edeceğe benziyor. Bu zorlu dönemde sevdiklerine dokunamayan, dostlarının ve aşklarının yakınında olup onlara sarılamayanlar için ufak bir hoşluk yapmak isteyen H&M, Berlin menşeli giyilebilir teknoloji çözümleri şirketi Boltware işbirliğinde Wearable Love adlı bir ceket tasarladı.

Omuz kısımlarına yerleştirilen sensörleriyle sahibine dokunulma hissi veren bu özel ceketin teknolojisinden faydalanmak için ceketle birlikte verilen kayıt kodunu kullanarak Wearable Love mobil uygulamasına giriş yapmak gerekiyor. Uygulamada profil oluşturan ceket sahibi, daha sonra, “Aşk Listeleri”ne sevdiklerini ekleyerek kendisine kimlerin dokunacağının bir listesini oluşturuyor. Listeye eklenen şanslı insanlar kendi dokunma örüntülerini oluşturarak ceket sahibine her biri birbirinden farklı şekillerde dokunabiliyor ve böylelikle ceket sahibine kendilerini ona sadece dokunarak hatırlatabiliyorlar.

Ceketi ne zaman, nereden alabileceklerini öğrenmek isteyenler projenin internet sitesine buradan ulaşabilirler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.