Asics’ artık yalnızca koşturmuyor

Koşu ayakkabılarıyla ün yapan marka idman meraklılarına yöneliyor.

08.05.2013 - 14:53 | Haluk Kasarcı

Birçok kişi için Asics’ adı koşu ile eş anlamlı. Ancak marka bu imajın yeterince kapsayıcı olmadığını düşünüyor olsa gerek, zira yarından itibaren yayında olacak reklam filmiyle birlikte Asics’ idman meraklılarına da hitap etmeye başlayacak.

Markanın Perşembe günü tanıtımı yapılacak olan yeni boyutu için Vitro tarafından hazırlanan reklam filmi ‘What’s next?’ başlığını taşıyor. Bir grup sporcunun barfiks-şınav çekerken ve ağırlık kaldırırken görüntülendiği reklam filmine basılı ve dijital kampanyaların da eşlik edeceği belirtiliyor. Kampanya dahilinde Asics’in yalnızca koşu ayakkabısı olmaktan öte olduğu mesajını vermek üzere gerçekleştirilecek olan mağaza içi uygulamalar da hazır.

SportsOneSource analisti Matt Powell’ın ortaya koyduğu verilere göre Asics’ totalde 1,7 milyar dolarlık antrenman kategorisinin yalnızca yüzde 1’ine hakim. Asics’in 6 yeni ayakkabı ve 2 aksesuar modeli ile dahil olduğu kategoride yaratacağı etkinin bu oranda nasıl değişiklikler yaşanmasına sebep olacağını ise zaman gösterecek.

Asics’ Pazarlama ve İletişim Müdürü Shannon Scott’a göre antrenman kategorisinin Asics’in koşudan sonra ikinci büyük faaliyet alanı olması bekleniyor. Yine SportsOneSource’un verilerine göre geçtiğimiz yıl 900 milyon dolarlık satış gerçekleştiren marka, Kantar Media’nın verilerine göreyse 2012’de ölçülebilir medyada 15 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.