Arzum’dan kör liderler projesi

Arzum Elektrikli Ev Aletleri, Young Guru Academy (YGA) ile birlikte ortak bir çalışma gerçekleştirerek, Görme engelli bireylerin istihdamını artırmaya yönelik “Kör Liderler Projesi”ne imza attı.

26.01.2011 - 00:00 | MediaCat

Arzum Elektrikli Ev Aletleri, Young Guru Academy (YGA) ile birlikte ortak bir çalışma gerçekleştirerek, “Kör Liderler Projesi”ne imza attı. Görme engelli bireylerin istihdamını artırmaya yönelik olan bu proje ile Arzum, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin düzenlediği “Çalışan Gönüllülüğü” ödülüne başvurdu ve “Küçük Şirket Kategorisi”nde birinci olarak Avrupa’da Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

“Kör Liderler Projesi” ile okuyan, yaratıcı düşünen, düşündüklerini özgürce paylaşan, özgüvenli bireyler yetiştirilmesi amaçlanıyor. Arzum bu projesi ile çalışabilir durumda olan görme engellilerin yalnızca yüzde 16.8’inin istihdam edilebildiği bir ortamda, istihdamı artırmayı hedefliyor.

Projeye gönüllü destek veren Arzum çalışanları, her hafta, haftada en az 7 saatlerini bu proje için ayırarak, ilkokullarda görme engelli öğrencilere Oku-Düşün-Paylaş seansları gerçekleştiriyorlar. Bu seanslarda görme engelliler için özel olarak hazırlanmış, kabartma baskı proje kitabı ve sesli hikaye kitapları okunuyor ve deneyimli moderatörler tarafından hazırlanmış ve içeriği pedagoglar tarafından oluşturulmuş seanslar yapılıyor. Aynı zamanda ilköğretim okullarında 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik yaratıcı düşünme, yazma ve paylaşma seanslarının yapıldığı kütüphaneler oluşturuluyor.

Oku-Düşün-Paylaş seanslarının yanı sıra Arzum çalışanları, her yaş grubundan takım çalışması ile fiziksel engellerin ortadan kalkabileceğini göstermeyi amaçlayan şirketler arası Dragon Boat Kürek Yarışları’nda da görme engelli yarışmacılar ile birlikte yarışıyorlar.

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.