MediaCat

Arsenal ve adidas kırmızıya karşı

İngiliz futbol kulübü Arsenal ve adidas, Londra sokaklarındaki şiddete karşı el ele.

Arsenal ve adidas kırmızıya karşı

BBC News 2021 istatistiklerine göre, Londra’da bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden gençlerin sayısı tarihin en yüksek seviyesine ulaştı. Bu şiddetin önüne geçmek isteyen adidas ve İngiliz futbol kulübü Arsenal, Iris London işbirliğinde uzun yıllar sürecek bir ortaklığın başlangıcını yaptı. Takım 9 Ocak’ta oynadığı FA Cup maçında arma ve formasındaki kırmızı rengi bir kenara bıraktı ve sahaya barışı sembolize eden bembeyaz formasıyla çıktı.

No More Red (Artık Kırmızıya Yer Yok) sloganlı kampanya kapsamında yayınlanan filmde Arsenal taraftarı ünlü oyuncu Idris Elba, uzun yıllar Arsenal forması giyen eski futbolcu Ian Wright ve takımın yıldızları Bukayo Saka ile Emile Smith-Rowe kamera karşısına geçti.

Kampanya, pandeminin yanı sıra federasyondan forma değişikliğine dair onay alınması gerekliliğinden ötürü birkaç yıl gecikmeli olarak hayata geçirildi. Arsenal’in beyaz forması satışa çıkmayacak, bıçaklı saldırıların önüne yaratıcılıkla geçmeyi ve gençlere ilham vermeyi hedefleyen gençlerin oluşturduğu No More Red Collective aracılığıyla hediye edilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.