Arkadaşım Hoşgeldin ve Kardeş Payı çekişmesine devam

20 Şubat'ta Twitter'da en çok hangi programlar hakkında konuşuldu?

21.02.2014 - 10:24 | MediaCat

Kanal D’nin Arkadaşım Hoşgeldin programı bu Perşembe birincilik tahtını geri alırken, Kardeş Payı onu takip ederek ikinci, Kurtlar Vadisi Pusu ise üçüncü oldu.

Tolga Çevik ile Arkadaşım Hoşgeldin, neredeyse bir Perşembe klasiği haline gelerek yayın gününde sosyal TV’de en çok konuşulan program oldu.

Geçen hafta yerini Kardeş Payı dizine kaptıran program bu hafta tahtını ‘bugün günlerden #arkadasimhosgeldin’ diyen hayranlarının parmaklarında geri aldı. Program bu hafta da yeni bir sosyal TV izleyici kitlesini kendisine çekmeyi başararak, üretilen içeriğin%56’sını Arkadaşım Hoşgeldin için ilk defa içerik üretenlerden aldı. Hayranları program boyunca Tolga Çevik’e desteklerini ‘bu adam çok iyi ya’ ve ‘adam bir harika dostum’ diyerek gösterdiler. Toplamda 5,189 kullanıcıdan 5,496 tweet alan ve yayılımda 3,251,693 kullanıcının Twitter akışına düşen yayına içerik üreten kullanıcıların yüzde 51’i aynı zamanda Kardeş Payı içinde içerik üretti.

Star’ın yeni dizisi Kardeş Payı ikinci bölümü ile sıralamamızda ikinciliği kaptı. Ahmet Kural’ın izleyicileri ile bizzat iletişime geçtiği Tweet’i ‘#KardesPayı iyi seyirler :)’ Top Tweet olurken, dizi tepe noktasını saat 22:00’de aldığı 2,425 tweet ile yaptı.’Uzun zamandır bu kadar gülmemiştim’ diyen sosyal TV izleyicisi, diziden bir alıntı olan ‘ben duvardaki rutubet sandım teyzeyi’ esprisini sıkça paylaştı. @ahmtkural ve @muratcemcir gene en çok mention alan hesaplarda ilk iki sırayı kapattı. Dizi, hız kesmeden yeni izleyicileri kendisine çekmeye devam ederek bu haftada üretilen içeriğin %62’sini Kardeş Payı için ilk defa klavye başına geçenlerden aldı.

Bu Perşembenin üçüncülüğü Kurtlar Vadisi Pusuya aitti. Toplamda 2,169 kullanıcıdan 2,941 tweet alan dizi yayılımda 820,639 kullanıcının Twitter akışına ulaştı. Gün ortasında dizileri ile ilgili paylaşıma başlayan hayranlar, dizi başlangıcı ile yayınlarına tepe noktasını yaptırdı ve ‘bugun gunlerden kurtlar vadisi pusu birakin isi gücü aksam vadi zamani’ diyerek klavyelerinin başına geçti.

Abbas Güçlü ile Genç bakış bu haftaki tartışma konusu ve konukları ile Sosyal TV’de konuşulmaya devam ederek dördüncü sıraya yerleşti. Metin Feyzioğlu’nun konuk olduğu programda HSYK düzenlemesi ve hukukta son gelişmeler tartışılırken, Feyzioğlu’u konuşmasını tamamlamadan biten program ‘programi neden apar topar bitirdiniz’ diye soran izleyiciler arasında ‘abbas güçlü’yü kim aradı’ tarışması başlattı.Program konuğu Metin Feyzioğlu en çok mention alan isim olurken, #metinfeyzioglu hashtagi en çok kullanılan hashtag oldu.

Sosyal TV ve geleneksel reytingin ayrıldığı noktada dün akşam İntikam vardı. Duygusallaşan Sosyal TV izleyicisinin parmaklarında yükselen dizi, ekranlara veda gününde listemizin beşinci sırasında yer aldı. Dizide Hakan Eren karakterini canlandıran oyuncu Engin Hepileri’nin “#intikam son bölümüyle 20:00’de #kanald de. Emeği geçen herkese ve tüm izleyicilere teşekkür.” tweet’i top tweet olurken, Konfüçyüs’ün neredeyse diziyle özdeşleşen “İntikam yolculuğuna çıkacaksan, kendin için de bir mezar kaz” deyişi sosyal TV izleyicisi tarafından sıkça paylaşıldı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 20 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.