MediaCat

Arılara hak ettikleri yuvayı vermek isteyenlere

IKEA’dan türü tehlike altındaki arılar için farkındalık kampanyası.

Arılara hak ettikleri yuvayı vermek isteyenlere

Besin zincirinin devamlılığında önemli rol oynayan arıların türlerinin tehlike altında olduğu bilinen bir gerçek. Yüksek oranda bal arıları aracılığıyla gerçekleştirilen polinasyon yani tozlaşma sayesinde besin zincirinin yani insanlığın devamlılığının teminatı olan arılar için farkındalık yaratacak projelere imza atmak yeni bir inisiyatif değil. Pornhub‘dan McDonald’s‘a pek çok marka, türlerinin devamlılığı tehlike altındaki arıların yokluğunun neden olacağı sorunlara dair farkındalık yaratmak için iletişim kampanyaları gerçekleştiriyor.

Soruna dikkat çekmek isteyen markalar kervanına katılan IKEA, herkesi bu konuda inisiyatif almaya davet ettiği bir proje hazırladı. 20 Mayıs Dünya Arı Günü’nde, markanın araştırma ve tasarım laboratuvarı SPACE10, tasarım stüdyosu Bakken & Bæck ve endüstriyel tasarımcı Tanita Klein işbirliğinde hayat bulan Bee Home, arıları hak ettiği eve kavuşturmak için kolları sıvadı.

Proje kapsamında Beehome.design adlı bir internet sitesi hazırlayan ekip, bal arıları için yaşam alanı tasarlamaya gönüllü olan hayvan severleri bu kıymetli hayvanların yaşayabilecekleri birer yuva tasarlamaya çağırıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.