Arianna Huffington Digital Age için Türkiye’de

Dünyaca ünlü ekonomist ve yazar Arianna Huffington bu yıl yapılacak Digital Age Konferansı’nın baş konuşmacısı olarak Türkiye’ye geliyor.

04.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Dünyaca ünlü ekonomist ve yazar Arianna Huffington bu yıl yapılacak Digital Age Konferansı’nın baş konuşmacısı olarak Türkiye’ye geliyor. İş dünyasının ve dijital dünyanın en etkili ve en yaratıcı isimleri arasında yer alan Huffington 13 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek olan konferansta yeni medya düzeninin toplumsal hayatı ve iş yaşamını nasıl etkilediği konusundaki görüşlerini paylaşacak.

“Dijital iş ve kültür dergisi” olarak başarılı seminer ve toplantılara imza atan Digital Age dergisinin 2007 yılından bu yana düzenlediği Digital Age Konferansı bu yıl 13 Ekim Perşembe günü yapılıyor. Konferansın teması “Yeni Dünya Düzeni: Tam Şeffaflık” olarak belirlendi. Bu amaç doğrultusunda Türkiye’deki iş ve medya dünyasının lider isimlerinin önemli bir bölümü biraraya gelecek.

Dünyanın en çok izlenen haber sitesi www.huffingtonpost.com’un kurucusu ve günümüz iletişim devriminin kilit figürlerinden Huffington Post Medya Grubu Başkan ve Genel Yayın Yönetmeni Arianna Huffington yeni medya, siyaset ve ekonomi alanlarında başarıya giden yolda edindiği deneyimleri Digital Age Konferansı’nda paylaşmak üzere Türkiye’ye geliyor. Huffingtonpost geçtiğimiz Şubat ayında Amerikan Online tarafından 315 milyon dolara satın alınmıştı. Arianna Huffington, Huffington Medya Grubu’nun yöneticiliğini yapmak dışında Amerikan Online’ın tüm içerik yönetiminden de sorumlu bulunuyor.

Yeni iletişim olanaklarının ortaya çıkmasını sağlayarak son günlerde oldukça öne çıkan ve gelecekte de önemli iletişim kanallarından biri olacağını şimdiden garantileyen dijital dünyanın olanakları ile bu alanda yaratılabilecek yeni fırsatlar Digital Age Konferansı süresince tartışılıyor. Konferans hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.mci.com.tr/konferanslar/konferanslar.aspx?id=10 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Arianna Huffington kimdir?

2005 yılında Huffington Post isimli geniş kapsamlı bir haber sitesi kuran Arianna Huffington sürekli olarak siteye yazı gönderen sabit yazarların yanı sıra 3,000’den fazla blogger ile birlikte çalışarak içeriğin daima canlı ve taze kalmasını sağlayan bir sistem geliştirdi. Zaman içerisinde oldukça popülerleşen Huffington Post 2011’in başında aylık 26 milyon tekil trafiği ile dikkat çekti ve Huffington tüm hakları kendisine ait olan siteyi 315 milyon dolara American Online’a (AOL) sattı. Böylesi bir başarı hikayesinin arkasında yatan güçlü bir figür olarak Huffington Time dergisinin her yıl seçtiği “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” listesinde üst sıralarda yer almayı başarıyor.

Arianna Huffington ayrıca Fast Company’nin “İş Dünyasındaki En Yaratıcı 100 Kişi”, Financial Times’ın “On Yıllık Döneme Şekil Veren 50 Kişi”, Newsweek’in “On Yılın En Başarılı On Düşünce Lideri” listelerine ilk 10’a yerleşecek şekilde üst sıralardan girmeyi başarmış ve Forbes dergisi tarafından da “Medyadaki En Etkili Kadın” seçilmiştir. Son kitabı Third World America: How Our Politicians Are Abandoning the Middle Class and Betraying the American Dream ile birlikte 13 kitabı bulunan Huffington tüm bunlara ek olarak Mary Matalin ile birlikte gündemin öne çıkan manşetlerini analiz ettikleri ulusal çapta yayınlanan “Both Sides Now” adlı radyo programının sunuculuğunu da yapıyor.

Digitalage Konferansı ile ilgili gelişmeleri Digitalage’in http://twitter.com/#!/digitalage adresindeki Twitter hesabından veya #digitalage2011 hashtagini kullanarak takip edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.