ARED Başkanı Yaşar Güvenen FESPA YK’na seçildi

Dünyanın bir çok ülkesinde düzenlediği fuarlarla adından sıkça söz ettiren ve Avrupa ülkelerinin...

18.09.2008 - 10:16 | MediaCat

Dünyanın bir çok ülkesinde düzenlediği fuarlarla adından sıkça söz ettiren ve Avrupa ülkelerinin yanı sıra Avustralya, Çin, Hindistan, Japonya, Kore, Tayland gibi dünya genelinde binlerce faal üyesi ile uluslararası bir birlik olarak yıllardır başarılı çalışmalara imza atan Avrupa Serigrafi Üreticileri Dernekleri Federasyonu FESPA’nın 11 – 13 Eylül tarihlerinde Oslo’da yapılan Genel Kurulunda ARED Başkanı Yaşar Güvenen, toplantıda hazır bulunan tüm üyelerin desteği ile Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

ARED kurulduğu günden beri uluslararası platformlarda aktif olmak ve Türkiye Açıkhava Reklam Sektörünü Avrupa ve dünya genelinde temsil etmeyi hedeflemektedir. FESPA’ya 2001 yılında üye olan ARED, FESPA Yönetim Kurulu Üyelerini birçok kez Türkiye’de ağırlayarak Ülkemizin bu sektör için öneminin algılanmasını sağlamıştır.

2006 yılında yapılan ARED Olağan Genel Kurulu ile başkanlığa seçilmiş olan Yaşar Güvenen, göreve başlamasından itibaren ARED’in uluslararası birliklerle olan ilişkilerine büyük önem vererek, görevi süresince gerek FESPA gerekse ESF ve ISA gibi kuruluşların toplantılarında aktif rol üstlenmeyi başararak ARED’in bu konudaki hedeflerini gerçekleştirme çalışmalarına hız vermiştir.

FESPA Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Yaşar Güvenen bu görevi 3 yıl boyunca ARED adına sürdürecek.

FESPA NEDİR ?

Dünyadaki dijital ve serigrafi baskı sektörünün en büyük temsilcisi FESPA (Avrupa Serigrafi Üreticileri Dernekleri Federasyonu), serigrafi baskı sektörünü dünya genelinde tanıtmak ve büyütmek amacıyla 1962 yılında İngiltere’de kuruldu ve 1998 yılında dijital baskı sektörünü de çatısı altına aldı. Avrupa’da 28 ulusal sektör derneği ile 4500 firma temsilcisi FESPA’ya üyedir. FESPA üyesi ulusal derneklerin üyeleri de doğrudan FESPA üyesi kabul edilmektedir. FESPA web sitesinde oluşturduğu online bölümlerle üyelerine teknik destek vermekte, web sitesindeki e-learning alanıyla eğitimler düzenlemektedir. “FESPA World” adıyla yılda dört kez, İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca olmak üzere dört farklı dilde yayınlanan dergi, tüm üyelerine ücretsiz olarak gönderilmektedir. FESPA dijital ve serigrafi baskı sektörüyle ilgili fuar, seminer ve konferanslar düzenlemektedir. FESPA’nın hedefi, serigrafi ve dijital baskı sektörünü tanıtmak, büyütmek, sektöre eleman yetiştirmek ve sektör çalışanlarını eğitmektir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.