Araştırmacı gazeteciliğin perde arkası

UNESCO'dan medya okuryazarlığını artırmayı hedefleyen kampanya.

15.12.2021 - 15:03 | Simge Şenses

60 yılı aşkın süredir basın özgürlüğü ve nitelikli bilgiye erişimi odağına alan kampanyalar yürüten UNESCO, dezenformasyonun gerçek anlamda can alıcı boyutlara ulaştığı pandemi sürecinde medya okuryazarlığını artırma gayretiyle yeni bir projeye imza attı.

Medya ve bilgi okuryazarlığı programının bir parçası olarak iki uluslararası medya kuruluşu The Globe and Mail (Kanada) ve Society’de (Fransa) yayınlanan iki makalenin yaratım süreçlerinde yararlanılan görüntüler, ses kayıtları, röportajlar ve yüzlerce PDF dosyası dahil olmak üzere 300’den fazla belgeyi readthesources.com adresi üzerinden erişime açan UNESCO, herkesi araştırmacı gazeteciliğin perde arkasını deneyimlemeye davet etti.

Hedef kitlesine “Tek kaynak haline gelmek için binlerce güvenilir kaynak gerekir. Hikâyenin ardındaki kaynakları keşfedin” söylemiyle seslenen kampanya DDB Paris tarafından hayata geçirildi.

KÜNYE

  • Reklamveren: UNESCO
  • Reklam Ajansı: DDB Paris
Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.