AppStore’un yeni oyunu Eenek

ABD'de yaşayan Türk öğrencinin arkadaşıyla yazdığı oyun, kısa zamanda AppStore'un en çok indirilen uygulamalarından biri oldu.

31.07.2012 - 00:00 | MediaCat

ABD California Üniversitesi’nde doktora yaparken, hastanelerde üreyen ölümcül MRSA bakterisinin erken tespitini sağlayan cihaz bulmasıyla adı gündeme gelen 31 yaşındaki İnanç Ortaç, arkadaşı Celal Acarken ile hazırladıkları ‘Eenek’ adlı oyun, kısa bir süre içersinde en çok indirilen oyunlar arasına girdi.

Orta Doğu Teknik Ünivesitesi Fizik Bölümü mezunu olan California Üniversitesi’nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde doktora çalışmalarına kanser tedavisi alanında devam eden İnan Ortaç, ABD’de yaşayan arkadaşı Celal Acarkan ile birlikte ‘GameOnx’ adlı oyun şirketini kurdular.

Bir ineğin maceralarını anlatan ve Türkçe inek kelimesinden esinlendikleri ‘Eenek’ adlı oyunlarını 17 Temmuz’da Apple App Store’da sunan iki Türk tasarımcısının oyunu, kısa bir süre içerisinde binlerce kullanıcı tarafından cep telefonlarına indirildi.

Eenek (inek) oyunu tuğla kırma oyunlarına farklı bir yaklaşım getiriyor. Oyunun kahramanı Eenek, göbeğinden sektirdiği karpuzla her bölümde değişen tuğlaları kırıyor. Eenek’in maceraları bir çiftlikten başlıyor ve sırasıyla sualtı, Ay ve Mars’ta devam ediyor.

(Kaynak: Ntvmsnbc)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.