Apple’ın korkulu rüyası

İlk iPhone modellerini kırarak Apple'ı milyonlarca dolar zarara uğratan bir hacker, "kırılamaz" denilen yeni iPhone'u da kırdı...

16.10.2009 - 00:00 | MediaCat

İlk iPhone modellerini kırarak Apple’ı milyonlarca dolar zarara uğratan bir hacker, "kırılamaz" denilen yeni iPhone’u da kırdı. Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden Apple, satışa sunulduğu günden bu yana milyonlarca kullanıcısına ulaştırdığı iPhone ile akıllı telefon sektöründe kendine sağlam bir yer edinirken, bir yandan da hacker’larla mücadele veriyor.

Özellikle kullanıcılara sunulmasından bu yana iPhone’u sürekli kıran (hack’leyen) ve Apple’ı milyonlarca dolar zarara uğratan George Hots, şimdi de "kırılamaz" şeklinde lanse edilen yeni iPhone 3G S’i sadece 30 saniye içerisinde kırmayı başardı.

Bu kısa işlem sonrasında ise Hots’un "jailbraking" yöntemini kullanan iPhone kullanıcıları, artık Apple’ı devredışı bırakarak telefonlarına istedikleri tüm uygulamaları kurabiliyorlar.

Apple ise, "kırılamaz" dediği yeni iPhone 3G S’in yine aynı kişi tarafından kırılmasının ardından nasıl bir tavır takınacağını düşünüyor.

Kaynak: gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.