Apple’dan tamamen cam iPhone’ların önünü açan patent

Markanın yeni patenti tamamen cam kasalara sahip elektronik ürünler vaat ediyor.

09.07.2014 - 11:13 | Ali Kuru

Apple'dan tamamen cam iPhone'ların önünü açan patent

Apple, tamamen camdan kasalara sahip elektronik ürünler üretebilmesinin önünü açan yeni bir metodun patentini aldı. Patente konu olan üretim metodu, özel birleştirme yöntemleri sayesinde son ürünün yekpare cam dış görünüşe sahip olmasını sağlıyor. Techcrunch’ın haberinde patentlenen metodun Apple’a tamamen camdan iOS cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar tasarlayabilme imkânı sağlayacağı söyleniyor.

Haberde, patentlenen teknolojinin maksimum dayanıklılık yanında, yekpare blok materyal kullanımı yerine birden çok parçanın pürüzsüzce birleştirilmesine izin vererek ağırlık avantajı da sağladığı söyleniyor. Habere göre tasarımın dayanıklılığını artırmak için özellikle kırılganlığın arttığı noktalarda gövde bütünlüğü korumak amacıyla conta görevi gören ve yine camdan üretilen destek materyalleri kullanılıyor.

Techcrunch, Apple’ın daha önce pek çok patentinde yaptığı gibi bu durumda da önceden denemelerini yapıp sonra kullanmaktan vazgeçtiği bir teknoloji için başvuruda bulunmuş olabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, patentte imzası bulunanlar arasında Apple’ın tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Sir Jonathan Ive‘ın da yer aldığına dikkat çeken Techcrunch, Apple’ın bilim-kurgu yapımlarında sıkça görülen tasarımlara sahip ürünler peşinde olabileceği ihtimalini de göz ardı etmiyor.

Kaynak: Techcrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.