Apple’dan Steve Jobs’a dava

Ve sonunda bunu da gördük: Sadece 38 dolar için koca Apple, patronu Steve Jobs'tan...

16.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Ve sonunda bunu da gördük: Sadece 38 dolar için koca Apple, patronu Steve Jobs’tan şikayetçi oldu. Steve Jobs, kendi şirketi de dahil olmak üzere bazı şirketlerden alacağı küçük miktarlardaki parayı hala kabul etmedi.

Apple ve Kaliforniya eyaleti, Apple CEO’su Steven P. Jobs’un 37.91 dolar değerindeki mal varlığını almadığı iddiasıyla bir dava açtı. ‘Diğer’ olarak listelenmiş mal varlığı hakkındaki bilgiler halka açık olmadığından detaylar açıklanmıyor.

Kaliforniya kanunları, mal varlıklarının üç seneden sonra ‘terk edilmiş veya kayıp’ olarak listelenmesini gerektiriyor. Eğer kişi altı ay içinde varlığını almazsa, bu varlık eyalete aktarılıyor ve eyalet de varlığın sahibine başvuruyor.

Belge, ilk olarak Gawker adlı web sitesinde ‘Apple, Jobs’un nerede olduğunu bilmiyor’ başlığıyla yayınlanmıştı. 37.91 dolar çok küçük bir rakam gibi görünse de bu Apple CEO’sunun neredeyse 38 yıllık maaşına eşit. Jobs, hisse senedi opsiyonlarının yardımıyla senede sadece 1 dolar maaşla yetiniyor.

hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.