MediaCat

Apple’dan çocuklara özel etkinlik serisi

Apple coronavirus salgınında evde kalan çocuklar için 30 yaratıcı etkinlik hazırladı.

Apple’dan çocuklara özel etkinlik serisi

Coronavirus pandemisi gerek aileleri gerek çocukları evlerinde mümkün olduğunca çok vakit geçirmek zorunda bırakırken Apple, çocukların karantina dönemlerini daha eğlenceli hale getirmeye yönelik eğitici ve öğretici bir girişimde bulundu. COVID-19 nedeniyle öğrenimlerine evden devam eden çocuklar için tasarlanan 30 Yaratıcı Etkinlik (30 Creative Activities for Kids) serisi, yalnızca çocukların yaratıcılığını geliştirmekle kalmayıp tüm ailenin bir arada vakit geçirebilmesini de sağlıyor.

Küçük yaş grubundaki çocuklar için yapıcı ve öğrenmeye yönelik aktiviteleri kapsayan 30 etkinlik, iPad ve iPhone üzerinden oynanabiliyor. Seri; renk bilgisi dağarcığını geliştirmek, bir nesnenin fotoğrafını çekip onu bir karaktere dönüştürmek, dijital beceriler kazanmak, duygu durumunu yansıtan emoji oluşturmak, kartpostal yapmak ya da Siri’den bir şaka anlatmasını istemek gibi çeşitli aktivitelerden oluşuyor.

Apple CEO’su Tim Cook, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bu zorlu zamanlarda ebeveynlerin çocuklarıyla verimli zaman geçirebilmek için türlü yollara başvurduğunu bildiklerini ve Apple’ın eğitim ekibinin her daim çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilecek fikirleri olduğunu belirtiyor.

Etkinliklere şuradan ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.