Apple, MacBook Pro’ları Güncelledi

Yeni MacBook Pro’larda Intel Core 2 Duo işlemciler, 4GB’a kadar bellek arttırımı imkanı, daha yüksek grafik performansı ve daha yeşil bir dünya için civa içermeyen LED ekranlar bulunuyor.

14.09.2007 - 09:59 | MediaCat

Yeni MacBook Pro’larda Intel Core 2 Duo işlemciler, 4GB’a kadar bellek arttırımı imkanı, daha yüksek grafik performansı ve daha yeşil bir dünya için civa içermeyen LED ekranlar bulunuyor.

Apple, MacBook Pro taşınabilir bilgisayarlarını en yeni Intel Core 2 duo işlemcilerle güncelledi. MacBook Pro’ların belleği artık 4GB’a kadar arttırılabiliyor. MacBook Pro’lar, 1 inç kalınlığında alüminyumdan yapılmış, hafif ve etkileyici bir yüzeye ve hızlı grafik işlemcilere sahip. Civa içermeyen, güç tasarrufu sağlayan arkadan aydınlatmalı LED ekran bulan 15 inçlik modelleri ve isteğe bağlı yüksek çözünürlükte ekrana sahip 17 inçlik modeliyle yeni MacBook Pro’lar satışa sunuldu.

Bütün modeller, video konferans için dahili iSight video kameraya ve herhangi bir zorlama söz konusu olduğunda güvenli şekilde bağlantıyı kesen Apple’ın MagSafe Güç Adaptörüne sahip. Bunun yanında 802.11g’ye göre 5 kata kadar performans ve 2 kata varan oranda menzil sağlayan dahili 802.11n kablosuz bağlantı içeriyor.

Apple’ın dünya çapındaki ürün pazarlamasından sorumlu olan üst düzey başkan yardımcısı Philip Schiller ürün ile ilgili olarak “Mac Book Pro, çift çekirdekli Intel Core işlemci performansı, daha fazla bellek ve teknolojik açıdan en ileri düzeydeki grafik kartı sayesinde, kreatif ve profesyonel kullanıcılar için adeta taşınabilir bir güç kaynağı. Ayrıca Apple, dahili 802.11g ve MagSafe Güç bağdaştırıcı gibi özelliklerle yeni fikirler ortaya koyarak sektöre yön verirken şimdi de ekranlarda civa kullanımını tamamen kaldırarak endüstrinin ilk 15 inç’lik arkadan aydınlatmalı LED ekranını üreterek önemli bir adım atıyor.” dedi.

MacBook Pro’ların tüm modelleri, 4 MB paylaşımlı L2 ön bellek, 800 MHz veri yolu ve 2GB 667 MHz DDR2 SDRAM bellek ile Core Duo işlemcili orijinal MacBook Pro’dan yüzde 50 daha hızlı olarak Final Cut Pro 6 ve Logic Pro 7 gibi profesyonel uygulamaları çalıştırabiliyor. Ayrıca her MacBook Pro’da bulunan, animasyon için daha gerçekçi grafikler sunan, gelişmiş NVIDIA GeForce 8600M GT grafik kartları Core Duo işlemcili orijinal MacBook Pro’lardan yüzde elli daha fazla hız sunuyor.

MacBook Pro’nun hafif bir alüminyum kasası sadece 1 inç kalınlığında ve 3 modeli bulunuyor. 2.2 GHz ve 2.4 GHz 15inç’lik MacBook Pro ve 2.4 GHz 17inç’lik MacBook Pro. Güç tasarrufu sağlayan yeni arkadan aydınlatmalı LED ekrana sahip olan yeni 15inç’lik MacBook Pro modelleri, ürünlerinde civa kullanımını ortadan kaldırmak isteyen Apple’ın, arkadan aydınlatmalı LED ekranlara geçen ilk taşınabilir bilgisayarlardır. 17 inç’lik model ise standart 1680×1050 çözünürlüğe sahip ekrandan, yüzde 30 daha fazla ekran çözünürlüğü sağlayarak, 1920×1200 yüksek çözünürlüğe sahip yeni bir isteğe bağlı ekran sunmaktadır.

Bunların yanısıra her MacBook Pro, yüksek hızda ağ bağlantısı için dahili 10/100/1000 BASE-T Gigabit Ethernet, Bluetooth 2.0+EDR, birer adet FireWire 800 ve FireWire 400 kapısı, arkadan aydınlatmalı klavye, ExpressCard/34 genişleme kartı yuvası ve 30 inç Apple Cinema HD ekrana bağlamak için DVI video çıkışına sahiptir.

MacBook Pro ile birlikte, Apple’ın iPhoto, iMovie HD, iDVD, GarageBand ve iWeb programlarından oluşan ödüllü dijital yaşam paketi iLife‘06; ve ayrıca Safari, Mail, iCal, iChat AV, Front Row ve Photo Booth programlarını da içeren dünyanın en gelişmiş işletim sistemi Mac OS X’in en son sürümü olan 10.4.9 Tiger gelmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.