AOL Bebo’yu 850 milyon dolara satın alıyor

Dünya çapında toplam 40 milyondan fazla üyeye sahip olan

14.03.2008 - 10:32 | MediaCat

AOL sosyal ağ Bebo’yu 850 milyon dolar karşılığında satın alacak. Bu hamleyle birlikte 80 milyon kullanıcıya ulaşacak olan AOL’in sosyal medyada lider pozisyona geçeceği konuşuluyor. Dünya çapında toplam 40 milyondan fazla üyeye sahip olan Bebo, İrlanda ve Yeni Zellanda’nın da dahil olduğu birçok ülkede en büyük sosyal network olmasının yanısıra, Amerika ve İngiltere’de 3. sırada bulunuyor.

AOL Başkanı ve CEO’su Randy Falco, bu satın almanın onları 80 milyon kullanıcı ile sosyal medyada lider pozisyona getirmenin yanısıra reklamverenlere ve pazarlamacılara, tüketicileri daha iyi tanıma ve onlara daha iyi ulaşma şansını sunmalarını sağlayacağını söyledi.

Bebo ve AOL geçtiğimiz Kasım ayında da, AOL anlık mesajlaşma servisi AIM için gerçekleştirdikleri işbirliği anlaşmasını duyurmuşlardı. Böylece kullanıcıların AIM’de online veya konuşmaya müsait olup olmadıkları Bebo profillerinden de görülebiliyordu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.