Antikahraman “Keklik” beyazcamda

Puck Stüdyoları’nda yaratılan karakterler ekranlarda boy göstermeye başladı.

07.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Puck Stüdyoları’nda  yaratılan karakterler ekranlarda boy göstermeye başladı.

Ödüllü tasarımcı Haluk Erkmen’in kurduğu Puck Design Studio’nun marka ve firmalar için özel olarak hazırladığı karakterler reklam filmlerinden merchandise ürünlerine kadar pek çok yerde boy gösteriyor.

“Herkesin bir karakteri olmalı!” sloganıyla yola çıkan Puck Design Studio’nun, son olarak Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’nin Bay Bay Nakit Kampanyası için hazırladığı özel karakter “Keklik”, UltraRPM Ajans işbirliği ile hazırlanan reklam kampanyasında rol aldı.

BKM’nin alışverişlerde nakit yerine banka kartı kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla başlattığı proje 12 yıl sürecek olan bir kampanya. Ağılıklı olarak dijital platformlarda ve sosyal medyada yürütülmesi planlanan kampanyanın sembolü olarak Osmanlıca’da “nakit” anlamına gelen “keklik” seçildi. “Bay Bay Nakit” sloganını benimseyen kampanya kapsamında nakit hikayeleri anlatan reklam filmleri, internet sitesi, facebook ve twitter uygulamaları hazırlandı.

Kampanyanın ve "Keklik" karakterinin yaratıcı fikri UltraRPM tarafından oluşturuldu ve "Keklik" karakteri Haluk Erkmen tarafından hayata geçirildi. Haluk Erkmen çalışmayla ilgili, “Keklik karakterinin tasarımı için aldığımız brief, bugüne kadarkilere hiç benzemiyordu. Genelde yaratılan karakterin sevimli ve sıcak bir karakter olması istenir. Oysa Keklik, bunun tam zıttı; sevimsiz, somurtkan görünmeliydi. Bu nedenle, yaratım sürecinde biraz zorlandık. Ancak sonuca baktığımızda gerçekten amacına uygun olarak somurtkan, suratsız ve sevimsiz bir keklik karakteri ortaya çıktı. Reklamlarda nakiti temsil eden keklik karakteri, sevimsiz ve tutarsız davranışlarıyla izleyenlere ‘Nakit yerine banka kartı kullanın.’ mesajı veriyor.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.