Antik çağların seçkin lezzeti yeniden doğdu

Magnum Çikolata, yeni ürünü Essence Mayan Mystica'yı tutkunlarının beğenisine sundu...

07.11.2008 - 17:00 | MediaCat

Magnum Çikolata, yeni ürünü Essence Mayan Mystica’yı tutkunlarının beğenisine sundu. Küçük karelerde büyük lezzet sunan ballı ve tarçınlı Mayan Mystica’lar, sınırlı sayıda üretildi. Magnum Çikolata, Mayan Mystica’yı Mayaların çikolataya olan aşkından aldığı ilhamla hazırladı. Mayaların tarım ve dininin temel unsurlarından olan ve tapınmaya değer bulunarak, “sıvı altın” olarak adlandırılan çikolata, böylece Magnum Çikolata ile yeniden hayat buldu.

4 bin yıllık geçmişe sahip olan çikolata, bugün hala gizem ve keyfin başta gelen sembolleri arasında. Magnum Çikolata, tarihin en önemli tatları arasındaki bu lezzete kendi yorumunu katarak hazzı ve gizemi bir araya getirdi. Sütlü çikolata, karamel parçaları, tarçın ve balın birleşiminden oluşan bu antik lezzet, 4 YTL’den modern zaman çikolata tutkunlarını bekliyor.

İmparatorların gözdesi çikolata…

Kakao ve çikolata merak uyandıran bir geçmişe sahip. Bunun sebebi de tarihinin nerdeyse 4 bin yıl öncesine dayanıyor olması. Çikolata, bugün hala gizem ve keyfin başta gelen sembolleri arasında. Kakao, Maya tarım ve dininin temel unsurlarından biriydi. Kakao, Maya toplumunda bir alışveriş birimi olarak vazgeçilmez bir rol oynadı. Maya ve daha sonra Aztek uygarlıklarında, “nocacau” (benim param) ve “mocacau” (senin paran) gibi bileşik kelimelerde de kullanıldı. Hatta vergiler kakao çekirdekleriyle ödendi. Mayalar için çikolata öyle değerliydi ki, ona “sıvı altın” diyor ve çikolatayı tapınmaya değer buluyorlardı.

Aztekler, bilgeliğin ve gücün kakao ağacından yenilen meyvelerden geldiğine inanırlardı. Kakao, besleyici, güçlendirici ve afrodizyak özelliklerine sahipti. Aztek İmparatoru Montezuma, kırmızı renkli koyu çikolata içerdi. Magnum Çikolata’nın Mayan Mystica çeşidinde yeniden hayat bulan ballı ve tarçınlı çikolatayı, günde 50 kadeh içecek kadar çok sever ve onu, bir kez kullanıldıktan sonra atılan altın kadehlerde içerdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.