Antalis’in MAP grubunu satın aldı

Sequana Capital kâğıt sektörüne yönelik güçlü stratejisini Antalis’in M-real şirketinin kâğıt dağıtım kanalı olan Map grubunu satın almasıyla bir kez daha ortaya koydu.

11.07.2007 - 17:49 | MediaCat

Sequana Capital kâğıt sektörüne yönelik güçlü stratejisini Antalis’in M-real şirketinin kâğıt dağıtım kanalı olan Map grubunu satın almasıyla bir kez daha ortaya koydu.

382 milyon Euro değerindeki bu satın almayla birlikte Antalis; yılda 3,7 milyar Euro ciro, 3 milyon ton kâğıt satışı, dünyanın 44 ülkesinde mevcudiyet ve 8400 çalışanı ile Avrupa’nın bariz lideri konumuna geldi.

Rekabet otoritelerinin onayına sunulan bu birleşmenin Antalis’e çok önemli katkıları olacak. Böylece;
—Her iki firmanın da pazardaki tecrübesiyle Antalis Avrupa’daki varlığını güçlendirecektir.
—Bulunduğu ülkelerde lider konumunda olacaktır.
—Cirosunu 38%, satışlarını 46% oranında arttıracak ve operasyonunun verimliliğini güçlendirecektir.
—Genişlemiş ürün ağı sayesinde müşterilerine daha iyi bir servis sunacaktır.

Bu iki şirketin birleşmesi sayesinde tedarik zinciri optimizasyonu, coğrafik servisler ve ürün gruplarında fark edilir bir sinerji yaratılacak.

Bu operasyon Antalis’in içinde bulunduğu pazar şartlarının elverişli olduğu bir dönemde hayata geçirilmesi, Sequana Capital’in hissedarlarına en iyi değeri sunmak için ileriki dönemlerde de benzer operasyonların olabileceğini ve varlıklarını aktif olarak yönettiğini gösterdi.

Sequana Capital’in Başkanı Tiberto Ruy Brandolini d’Adda, ve CEO’su Pascal Lebard; “Bu operasyonla kağıt sektöründeki hayallerimizi kanıtladık. Stratejimiz tüm şirketlerimizin bulundukları sektörlerdeki lider konumlarını sürdürmeleri için sonsuz destek vermektir. Böylece Antalis büyüme hedeflerini gerçekleştirmede ivme kazanmıştır ve orta vadede karlılığını arttıracaktır.” dediler.

Antalis’in CEO’su Pierre Darrot; “Map’in Kuzey Avrupa’da (İskandinavya, İngiltere, Hollanda), Doğu Avrupa ülkelerinde, Rusya ve Ukrayna’daki güçlü pazarına teşekkür ederek; Antalis Avrupa pazarında lider konumunu güçlendirmiştir. Gelecekte planladığımız büyüme ve müşterilerimize daha iyi hizmet bakımından çok önemli bir adımdır. Bu operasyon kuşkusuz sektör için çok önemli bir gelişmedir ve bizim gelişimimiz için de unutulmaz bir köşe taşı olacaktır.” dedi.

Bu operasyon sırasında Sequana Capital Perella Weinberg Partners tarafından danışmanlık almıştır. Avrupa’da kâğıt dağıtım sektöründe 4. sırada yer alan Map grubu 2400 çalışanıyla 2006 senesinde 1,4 milyar Euro’luk ciroya ulaşmıştır. Toplam 23 ülkede, 3 farklı alanda hizmet vermektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.