Anneler Günü’nde en çok küçük ev aletleri tercih edildi

sahibinden.com üzerinden gerçekleştirilen satın alma hareketlerine bakılarak yapılan değerlendirmede ise araştırılanların aksine...

14.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Bu yıl 9 Mayıs’ta kutlanan Anneler Günü için internetten en çok parfüm seçenekleri araştırıldı. sahibinden.com üzerinden gerçekleştirilen satın alma hareketlerine bakılarak yapılan değerlendirmede ise araştırılanların aksine, anneler için en çok satın alınan ürünlerde küçük ev aletlerinin ilk, kozmetik ürünlerin de ikinci sırada yer aldığı belirlendi. sahibinden.com kullanıcıları Anneler Günü yaklaşırken Kozmetik, Takı & Mücevher ve Ev Elektroniği kategorilerinde yer alan ürünleri   % 30 daha fazla görüntüleyerek annelerine en uygun hediyeyi bulmaya çalıştı. En çok parfüm kategorisinde yer alan ürünler kullanıcıların ilgisini çekti. Görüntülenme sayılarında en fazla artış ise %81 ile küçük ev aletlerinde yaşandı. Bunu %40 artışla kolyeler ve %12 artışla saç bakım ürünleri izledi.

Anneler Günü’nün hemen öncesindeki 10 günlük süre içerisinde ev elektroniği kategorisindeki satışlarda yüzde 15’lik, güzellik ve kozmetik kategorisindeki satışlarda ise %12’lik bir artış gözlendi.