MediaCat

Ankara Reklamcılar Derneği Kuruluşunun 25. Yılını Kutladı

Geceye iş ve medya dünyasından tanınmış isimler katıldı.

Ankara Reklamcılar Derneği Kuruluşunun 25. Yılını Kutladı

Ankara Reklamcılar Derneği kuruluşunun 25. yılını görkemli bir törenle kutladı. Swissotel’de düzenlenen geceye başkentin önemli ajans yöneticileri ve çalışanlarının yanı sıra, Reklamcılar Derneği Başkanı Alper Üner, Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu, iş ve medya dünyasından tanınmış isimler, çözüm ortakları geniş katılım gösterdi.

Gecenin ev sahipliğini Dernek Başkanı Fatih Cebeci ve Yönetim Kurulu üyeleri yaptı. Fatih Cebeci açılış konuşmasında derneğin bu günlere gelmesinde destek veren herkese teşekkür etti. Reklamcılar Derneğinden sonra Türkiye’nin en büyük ikinci örgütü olduklarını, Reklamcılık Vakfı’nın kurucuları arasında yer aldıklarını ifade eden Cebeci, İzmir, Bursa, Akdeniz, Adana, Konya gibi bölgelerdeki reklam dernekleriyle ortak çalışmalar yürüttüklerini, özellikle Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı ile ortak çalışma ve bilgi paylaşımı konusunda işbirliği içinde olduklarını belirtti.

Ekonominin üretim ve ihracatla büyüyebileceğini, bunun yolunun da marka olmaktan geçtiğini belirten Cebeci, reklamcılığın ekonominin yapı taşlarından biri olduğunu ve bu noktada reklamcılara da büyük görev düştüğünü ifade etti. Ankara Ticaret Odası ile ortak bir platform kurarak 2023 yılında başkentten 5 dünya markası, 15 Türkiye markası çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

Fatih Cebeci, ayrıca UniAd’s Üniversiteler Arası Reklamcılık Yarışması’nı düzenlemek üzere yeni bir heyecan daha yaşadıklarını, amaçlarının sektöre yeni girecek reklamcı adaylarının yaratıcılık düzeyini yükseltmek, ajanslar ile iletişimlerini sağlayarak iş olanakları geliştirmek ve özgün fikirleri ödüllendirmek olduğunu belirtti. İlk sene Ankara’daki üniversiteler arasında düzenlenecek yarışmanın tüm teknik alt yapısı ve briefinin hazır olduğunu, bundan sonraki yıllarda da tüm Türkiye’ye yayılarak yarışmayı düzenlemeye devam edeceklerini anlattı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.