Angry Birds Space ve Instagram’ın sahte sürümleri keşfedildi

Akıllı telefonlar arasında en fazla kullanılan işletim sistemi Android için geliştirilen Angry Birds Space ve Instagram gibi uygulamaların sahte sürümleri, kullanıcıların hem kişisel bilgisayarlarına hem de taşınabilir cihazlarına sızıyor.

30.04.2012 - 00:00 | MediaCat

Kısa süre önce Facebook, fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı satın aldığını duyurdu. Siber suçlular da hiç vakit kaybetmeden Instagram’ın popülerliğinden yararlanmaya başladı.

Trend Micro uzmanları, Instagram’ın sahte sürümünü barındıran dolandırıcı bir site bulduklarını açıkladı. Bulunan sayfa kendini Instagram’ın resmi sitesi gibi tanıtırken, verilen sahte bağlantılarla kullanıcıların zararlı yazılım indirmesi isteniyor.

Ayrıca, Angry Birds Space’in sahte sürümünün bulduğu da açıklandı. Sahte Instagram uygulamasına benzer şekilde hazırlanan popüler oyun, dolandırıcı bir Rus sitesinde barındırılıyor. Hem Instagram hem de Angry Birds Space üzerinde yapılan analizlerde, iki zararlı yazılımın da kullanıcılardan, uygulamanın aktif hale gelmesi için izin istediği görüldü. Aslında bu sırada zararlı yazılımın daha önceden belirlenmiş numaralara mesajlar attığı ortaya çıktı. Aynı zamanda dolandırıcı uygulamanın yine önceden belirlenmiş sitelere bağlanarak, cihazlara başka dosyalar indirdiği belirlendi.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.