Anadolu Üniversitesi öğrencileri @CE’de dereceye girdi

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, Finlandiya’nın Helsinki kentinde yapılan reklamcılık projesinde dereceye girdiler.

04.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, Finlandiya’nın Helsinki kentinde yapılan reklamcılık projesinde dereceye girdiler.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünün de üyesi olduğu kısa adı @CE olan Avrupa Üniversiteleri Reklam Kampanyası Eğitimi Yoğunlaştırılmış Projesi  13-26 Mart 2011 tarihlerinde Finlandiya’da gerçekleştirildi.

Projede, Avrupa’nın en saygın reklamcılık okulları olan Belçika’dan Plantijn Hogeschool, İngiltere’den South Hampton Solent Universitesi, Fransa’dan University de Savoie, Almanya’dan University of Applied Science Hochschule Darmstad, Hollanda’dan INHOLLAND University of Applied Sciences,   İspanya’dan Universidad Cardenal Herrera, Finlandiya ‘dan Tamuk Universitesi, birer öğretim üyesi ve 5 öğrenci ile yer aldılar.

Türkiye’yi Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr.R. Ayhan Yılmaz, bölüm öğrencileri Zeynep Atalay, Seda Nur Uzun, Rasim Kılıç, Yiğit Kılıç ve Seçkin Karakulas’ın temsil ettiği proje 15 gün sürdü.

Yukarı Tampere Bölgesi’ni Avrupa’nın en çok tercih edilen turizm destinasyonlarından biri haline getirmeyi amaçlayan reklam kampanyası projesinde, her gün katılımcı ülkelerin hocaları tarafından dersler verildi, atölye çalışmaları yapıldı. Ardından kültürlerarası olarak oluşturulan takımlar, kendilerine verilen brief doğrultusunda yarışma için hazırlandılar.

Avrupa kültürlerini tanımak, öğrenciler arasındaki işbirliği ve paylaşımı artırmanın da amaçlandığı projede, Helsinki, Tampere, Virrat gibi şehirlere kültür turları düzenlenerek, ülke tarihi, coğrafyası, kültürü üzerinde izlenimlerde bulunuldu.

İki haftalık eğitim ve çalışmanın ardından yapılan yarışmada, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Zeynep Atalay’ın yer aldığı “Finlandiya’da nefes Al” reklam kampanyası birinci, 4. Sınıf öğrencisi Yiğit Kılıç’ın yer aldığı “Turist değil, gezginiz” kampanyası 2. oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.