Amway’den rekor satış

Doğrudan satış şirketlerinden Amway, haziran ayında 1 milyar dolarlık satış rakamına ulaşarak şirket tarihinde bir rekora imza attı

21.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Doğrudan satış şirketlerinden Amway, haziran ayında 1 milyar dolarlık satış rakamına ulaşarak şirket tarihinde bir rekora imza attı.

Satışlarını artıran Amway, Haziran ayında rekor bir satış rakamına ulaştı. Faaliyette bulunduğu toplam 80 ülke ve bölgede gerçekleşen bu satışta Çin, Kore, Hindistan, Tayland, Tayvan, Ukrayna ve Türkiye’de aynı dönemde çift haneli büyüme rakamlarına ulaşıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Amway İdari Başkan Yardımcısı Bill Payne, satışları artıran etkenlerin başında başarılı ürün promosyonları, global pazarlama kampanyalarıyla artan marka bilinirliği ve fiyatlarda yapılan düzenlemeler olduğu bilgisini verdi.

Kuvvetli büyümenin gerçekleştiği bir dönem geçirdiklerini ve bu ivmenin devam edeceğine inandıklarını söyleyen Payne, sözlerine “Heyecanlıyız çünkü yıllardır artan satışlarımız uzun dönemli inovasyon bazlı büyüme stratejimizin sonuçlarıdır. Şu andaki durum, başka bir rekor yılı olabileceğini gösteriyor.” diyerek devam etti.

Amway’in 2010 yılı satışı da 2009’daki 8.4 milyar USD’nin % 9.5 üstüne çıkarak 9.2 milyar USD’ye ulaşmıştı.

Amway Türkiye de rekor satışlara imza atıyor

1994 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteren Amway, 2010 yılsonu itibarı ile satışları 73 milyon doları aşan cirosuyla son yedi senedir sergilediği istikrarlı büyüme grafiğini sürdürüyor.

2011 yılının ilk yarısı itibarı ile satışları bir önceki yıla göre yaklaşık % 25.6 oranında bir artış kaydederek 46 milyon USD’ye ulaşan Amway Türkiye, yılın ikinci yarısında da bu artışı sürdürerek 90 milyon USD’yi aşmayı hedefliyor. Artan satışları ile Amway Turkiye halen Avrupa’da 4, dünya’da 12. büyük Pazar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.