Amerikan Idol Super Bowl’un tahtını sallıyor

Super Bowl ve American Idol finali gibi Amerika'nın en çok izlenen canlı şovlarını yayınlayacak olan Fox kanalı için, gelecek yılın oldukça karlı olacağı kesin. Her ikisinin de fazlasıyla sponsor çektiği gözönüne alındığında bu durum şaşırtıcı değil.

29.05.2007 - 17:11 | MediaCat

Super Bowl ve American Idol finali gibi televizyonun en çok izlenen canlı şovlarını yayınlayacak olan Fox kanalı için, gelecek yılın oldukça karlı olacağı kesin. Her ikisinin de fazlasıyla sponsor çektiği gözönüne alındığında bu durum şaşırtıcı değil.

Örneğin bu yıl CBS’de yayınlanan Super Bowl, 93.2 milyon kişi tarafından izlendi ve 30 saniyelik reklamlar başına kanala 2.7 milyon dolarlık gelir kazandırdı. Geçen Çarşamba akşamı yayınlanan American Idol finali ise 30.7 milyon izleyiciye ulaştı.

American Idol birincisi Jordin Sparks’ın Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL) takımlarından New York Giants’ın eski cornerback’i Phillippi Sparks olması da ilginç bir tesadüf olarak göze çarptı. Hatta bu bilginin çapraz promosyon olarak kullanıldığı da iddia edildi.

Amerika’da 2006-2007 sezonu izlenme oranları ise şöyle gerçekleşti:

1. American Idol (final) Fox

2. American Idol Fox

3. Dancing With The Stars 3 ABC

4. CSI: Crime Scene Investigation CBS

5. Dancing With The Stars 4 ABC

6. Grey’s Anatomy ABC

7. House Fox

7. Dancing With The Stars 3 (sonuçlar) ABC

9. Dancing With The Stars 4 (sonuçlar) ABC

10. Desperate Housewives ABC

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.