American Express’ten tweet’le alışveriş hizmeti

American Express’ın Twitter ile yapmış olduğu yeni iş ortaklığı sonucu, kart sahipleri kimi hashtag’leri kullanarak alışveriş yapabilecek.

12.02.2013 - 15:09 | MediaCat

American Express'ten tweet'le alışveriş hizmeti

American Express’ın Twitter ile yapmış olduğu yeni iş ortaklığı sonucu, kart sahipleri kimi hashtag’leri kullanarak Amazon, Sony, Xbox ve Urban Zen’den hediye kartları ve ürün satın alabilecekler.

Bu hizmet tüketiciye nasıl sunuluyor?

Servis, kişinin yukarıdaki mağazalardan satınalma işlemini Twitter’dan gerçekleştirebilmesi için American Express’in 2011’de uygulamaya koyduğu patentli teknolojisi Card Sync’i kullanıyor. Bu teknoloji, tüketicinin Facebook, Foursquare, Twitter ve Xbox Live hesaplarını kullanarak alışveriş yapmasını sağlıyor.

Kullanıcının bir ürünü satın almak amacıyla attığı her bir tweet’le  American Express’e bir ‘pazarlama fırsatı’ doğuyor; alışverişte araç olarak kullanılan hashtag’ler ise markanın ulaşılabilirliğini artırmış oluyor.

American Express’in güncellenen Card Sync hizmetiyle, kart sahiplerinin tweet atarak satın alabilecekleri ürünler yarın (13 Şubat) markanın Twitter sayfasındaki ‘favoriler’ başlığı altında görüntülenebilecek. Bu ürünler arasında Kindle Fire HD, Sony Action Cam, Xbox 360 console ve Xbox controller yer alıyor.

[youtube]http://youtu.be/CUXQYrn8zds[/youtube]

 

Itır Yıldız

(kaynak: american express, marketing week)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.