AMD’den dünyanın en hızlı ekran kartı

AMD bugün yaptığı bir açıklamada, ödüllü ekran kartı serisinin amiral gemisi ve dünyanın en hızlı ekran kartı olan ATI Radeon™ HD 5970 ekran kartını tanıttı

18.11.2009 - 00:00 | MediaCat

AMD bugün yaptığı bir açıklamada, ödüllü ekran kartı serisinin amiral gemisi ve dünyanın en hızlı ekran kartı olan ATI Radeon™ HD 5970 ekran kartını tanıttı.

Yeni üst düzey model, dünyanın Microsoft DirectX® 11 teknolojisini ve ATI Eyefinity çoğul ekran teknolojisini destekleyen ilk ve tek ekran kartı ailesine ekleniyor.

En ağır PC oyunlarını en yüksek çözünürlükler ve görüntü kalitesinde oynatmak için tasarlanan ATI Radeon™ HD 5970, ATI Overdrive™ teknolojisinin mümkün kıldığı hız aşırtma potansiyeli sayesinde, kartın gücünün son damlasına kadar kullanılmasına izin veriyor.  Perakende satış noktalarında ve kanalda satışa sunulan ATI Radeon™ HD 5970, aynı zamanda yeni Alienware Area-51, Area-51 ALX ve Aurora masaüstü bilgisayarlarda da bulunacak.

Rekor hız aşırtma kapasitesi, performans ayarlarında gözü en yükseklerde olan kullanıcılar için Dragon platform teknolojisini vazgeçilmez kılıyor.  ATI Radeon™ HD 5970’in benzersiz hız aşırtma kapasitesinin ardında, gelişmiş pervane ve buhar odası teknolojilerinin yanı sıra, kartın serin kalmasını sağlayan tam ısı tahliyeli egzoz yapısı da rol oynuyor ve ATI Overdrive™ tekno-lojisi kullanılarak muazzam bir hız aşırtma kapasitesi sağlanıyor.  AMD Phenom II işlemcileri, AMD 7 serisi yonga setleri ve ATI Radeon HD ekran kartlarının bir araya gelmesiyle, geniş per-formans ayarlama imkanları, sürükleyici bir eğlence ve olağanüstü bir değer ortaya çıkıyor.
Oyun tutkunları, ATI Radeon™ HD 5970’te üç adede kadar monitör desteği sayesinde oyun alanlarını daha önce görülmemiş 7680×1600 çözünürlüğe kadar genişletip benzersiz bir oyun deneyimi yaşayabilir.  ATI CrossFireX™ teknolojisi ise, farklı grafik işlemcilerinin gücünü birleş-tirerek ATI Eyefinity teknolojisi kullanıldığında bugünün en popüler 20 oyununda daha da yüksek performans sağlıyor ve bu oyunların her geçen gün artması bekleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.